Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Fırat Cakıroğlu İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Giriş Tarihi: 22.2.2015 22:38
İzmir Ege Üniversitesi’nde çıkan kavgada öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Ülkü Ocakları üyeleri gıyabi cenaze namazı kıldı.
Balıkesir Ülkü Ocakları Başkanı Kürşat Canateş ve ülkücüler, tekbir getirerek ellerindeki Türk bayrağı ile Zağnos Paşa Camii’ne yürüdü. Burada ikindi namazı sonrası Fırat Yılmaz Çakıroğlu için gıyabi cenaze namazı kılan grup, tekbir getirip sloganlar atarak Ülkü Ocakları’na yürüdü. Balıkesir Ülkü Ocakları Başkanı Kürşat Canateş yaptığı konuşmada, “Analar ağlamasın sloganıyla başlatılan sözde çözüm süreci dün bir anayı ağlatmıştır. Şimdi soruyorum analar ağlamasın derken hangi anaları kastettiniz. Bir baba çocuğunun başında feryat ederek bayılıp düştü. Bu çocuğun suçu neydi. Bu çocuğun tek suçu Türk olmaktı. Şehit olan Fırat kardeşim Ege Üniversitesi’nde bölücü hainler tarafından bıçaklanarak haince şehit düştü. O bıçak yarası kalbine gelmemişti. Bıçak bacağını delmişti fakat dikkatsizlik yüzünden kan kaybından vefat etti. Ülkücüler için bıçak kemiğe dayandı. İçimizin kanlarını akıttığı bardak taştı. Bu kahpeliği bu ülkücüler hiçbir zaman unutmayacaktır. Hiçbir güç şunu unutmasın biz ülkücüler can verdiğimiz gibi, canımızı nasıl koruyacağımızı biliriz. Tarihi şehitlerle dolu olan bu şanlı geçmişe sahip olan ülkücü hareket saflarını her zaman sıklaştırarak bu kutlu yolda yoluna devam etmektedir” dedi.
Konuşmanın ardından Fırat Yılmaz Çakıroğlu için Kur’an-ı Kerim okundu ve pilav dağıtıldı. Eyleme MHP İl Başkanı Ergun Atıcı ve çok sayıda vatandaş da katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkesir’de Fırat Cakıroğlu İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN