Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayvalık Ziraat Odasında Nefes Kesen Yarışı 1 Oy Farkla Hasan Kıtay Kazandı

Giriş Tarihi: 23.2.2015 15:48
Ayvalık Ziraat Odasında Nefes Kesen Yarışı 1 Oy Farkla Hasan Kıtay Kazandı
’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Ziraat Odası seçimi ilçe merkezindeki oda binası toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Önceden belirlenen Ayvalık, Küçükköy ve Altınova delegelerinden 35 delegenin oy kullanırken 18 asil ve 17 yedek üye seçildiği seçimlerde gülen taraf AK Parti’nin desteklediği Hasan Kıtay oldu.
Balıkesir ve Edremit Körfezinden Ziraat Odası katılımcılarının hazır bulunduğu toplantıda; Divan Başkanı Burhan Serttaş, Başkan Vekili Ahmet Kuşçu olurken, katip üyeler ise Ali Çetinkaya ile Egemen Bilir ve Ramazan Seller isimlerinden oluştu.
Saygı duruşu ve İstiklal marşı okunması ardından Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Ş.Şemsi Bayraktar’ın kutlama mesajı okundu.
İki dönem Ziraat Odası Başkanlığını yürüten Yusuf Şen ile ilk kez aday olan AK Parti Ayvalık Gençlik Kolları Başkanı Hasan Kıtay birbirlerine başarı dilekleri mesajlarını verdi.
Toplantıda; oylama öncesinde 2011-2012-2013-2014 Faaliyet Raporu ile Gelir-Gider bütçesi okundu ve oylanarak kabul edildi.
Daha sonra oylamaya geçildi.
Bu aşamada, yeşil ve beyaz listeler yarıştı. Yeşil listede Yusuf Şen başkanlığında; İlhami Akkılıç, Ramazan Seller, Hüseyin Ergin, Ahmet Bağırsakçı, Egemen Bilir, Tekin Özcan, Ogün Mat, Atilla Karadana, Turgay Demirlenk, Mustafa Çınarcık, Naci Ulaş, Mehmet Akkaya, Veli Bozkurt, Şükrü Meşeci, Musa Konsoloğlu, Hakan Çavdar, Sedat Uzbasan yer alırken; Beyaz Listede ise; Hasan Kıtay başkanlığında; Mehmet Amaç, Hasan Baysal, Mustafa Tüfekçi, Mete Altan, Erdinç Tügen,Veysel Karaman, Mahmut Oral, Ali Sevindik, Uğur Çaycılar, Mehmet Karaman, Hikmet Özdemir, Serdar Çobanoğlu, Hüseyin Bulut, Ahmet Gökçe, Mehmet Akkaya, Turgay Demirlenk ve Egemen Bilir isimleri yer aldı.
Adeta MHP, AK Parti yarışına dönüştüğü gözlenen Ayvalık’taki Ziraat Odası Başkanlığı seçiminde MHP İl Genel Meclis üyeliğinde görev almış ve iki dönem oda Başkanlığı yapan Yusuf Şen ile Ayvalık AKP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hasan Kıtay’ın yarışının sonunda; oyların sayılması ve kazanan tarafın belli olması ardından iki dönemdir Ziraat Odası Başkanlığını yapan eski Başkan Yusuf Şen yeni Başkan Hasan Kıtay’ı tebrik ederek odadan ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayvalık Ziraat Odasında Nefes Kesen Yarışı 1 Oy Farkla Hasan Kıtay Kazandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN