Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Etp Genel Başkanı Parmaksız’dan Kaymakam Nazlı’ya Anlamlı Ziyaret

Giriş Tarihi: 23.2.2015 16:58
Etp Genel Başkanı Parmaksız’dan Kaymakam Nazlı’ya Anlamlı Ziyaret
’in Ayvalık ilçesinde, Türkiye’deki engellilerin sorunlarının siyaset arenasında çözümlenmesi amacıyla kurulan Engelsiz Türkiye Partisi Genel Başkanı Muharrem Parmaksız, Kaymakam Namık Kemal Nazlı’yı makamında ziyaret etti.
Sohbet havasında gerçekleştiği gözlenen ziyarette; ETP’nin kuruluş amacını anlatan Genel Başkan Parmaksız, Ayvalık’ta yaşadığını ve ilçenin en büyük derneklerinden biri olan Birlik Ortopedik Engelliler Derneği Genel Merkezi’nin de kurucu Genel Başkanı olduğunu hatırlattı.
Türkiye genelindeki engellilerin sorunlarının çözüm noktasında siyasi iradelere çok iş düştüğünü vurgulayan Parmaksız, ETP olarak yaptıkları çalışmalar ışığında gerek iktidar gerekse TBMM’deki muhalefet partilerinin engellilere yönelik politikalar üretmesinin yanı sıra hatalı engelli politikalarını da gözden geçirmelerine vesile olduklarını savundu.
Ayvalık’ta yaşayan iki engellinin içinde bulunduğu sosyo-ekonomik sorunları da Kaymakam Nazlı’ya ileten Genel Başkan Muharrem Parmaksız, ilçede kamusal alanlarda çalışan personelin özellikle engellilere yönelik daha duyarlı olmaları gerektiğini belirtti.
Devlet Hastaneleri Sağlık Kurullarının engellilik oranlarını belirlerken, oran konusunda adaletsiz davrandığını savunan Parmaksız, “Yüzde 86 oranında engelli raporu bulunan bir engelli vatandaş, ‘hafif engelli’ sınıfında görülüyor. Oysa statü gereği bu orana sahip her engelli birinci derece de engelli sınıfını teşkil etmektedir” dedi.
Evde Bakım Hizmetleri sırasında Ayvalık’ta düzensizlikler gözlemlediklerini kaydeden Genel Başkan Parmaksız, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı’dan bu konuda üzerine düşen desteği vermesini istedi.
Kaymakam Namık Kemal Nazlı ise ETP Genel Başkanı Parmaksız’ın anlattıklarını not ederek, aksaklıkların giderilmesi için çalışma başlatacağını belirterek, aksaklıklar konusunda kendisini uyardığı için Genel Başkan Parmaksız’a teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Etp Genel Başkanı Parmaksız’dan Kaymakam Nazlı’ya Anlamlı Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN