8 Mart Havran’da Kutlandı

Giriş Tarihi: 9.3.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Havran Belediyesi, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü coşkulu bir program ile kutladı. Havran Başkanı Emin Ersoy, Belediye Kışlık Düğün Salonundaki etkinliğe Havranlı kadınlar adeta akın etti. Salonu tıklım tıklım dolduran bayanlar Ses Sanatçıları Özlem ve İsmail Özkan ile gönüllerince eğlendiler. Havran Belediyesi etkinliğe katılan bayanlara karanfilerle kapıda karşıladı. Belediye tarafından hazırlanan Havran’ı tanıtan hediyelik çantalarda çam sakızı çoban armağanı küçük hediyeler konuklara dağıtıldı.
BAŞKAN ERSOY NENE HATUNLARI HATIRLATTI
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Havranlı kadınları coşku dolu bir konserde ağırlayan Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy; 8 Mart’ın kutlanırken anlamını da iyi kavramak gerektiğini hatırlattı; Ersoy “Kurtuluş Savaşımızda erkeklerle omuz omuza çarpışmış Kahraman Türk Kadınlarını; Nene Hatunları, Kara Fatma’ları, Sabiha Gökçen’leri bir kez daha saygıyla anıyoruz” dedi.
CENNET ANALARIN AYAKLARININ ALTINDA
Ersoy “Cennet anaların ayaklarının altında siz olmazsanız bu vatan, bu bayrak olmaz. Bayrak da sizsiniz, vatan da sizsiniz, ana da sizsiniz. Analarımızın, kızlarımızın, eşlerimizin, ablalarımızın ve kim olursa olsun bütün kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” Dedi. Ersoy, “Kadınlarımız; hayatımızın vazgeçilmez unsurları, ailemizin temel taşları ve ağzımızın tadı tuzu hepsini saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Her gün evinde saçını süpürge eden kadınlarımız, çocuklarımız için kendini pervane eden ve eşleri için huzur olsun diye çalışan tüm kadınlarımızın tekrardan Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” dedi.
BAYANLAR ERSOY’U ETKİNLİKTEN DOLAYI TEBRİK ETTİ
Ersoy, “Belediye Başkanı olduktan sonra gerek sosyal gerekse kültürel faaliyetlerde salonları dolduran bizleri yalnız bırakmayan kıymetli Havranlı bayanlarımıza çok teşekkür ederim” dedi. Başkan Emin Ersoy sahnede Eşi Aliye Ersoy hanımefendiye bir buket çiçek hediye etti. Salondaki bayanlar Belediye Başkanı Emin Ersoy’un konuşması bittiğinde uzun süre Emin Ersoy’u ayakta alkışladı. Sahneden indiğinde salondaki bayanlar uzun süre ayakta alkışlayarak böylesi güzel bir geceyi düzenlediği için teşekkür etti. Etkinlikte Havran Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Asarlı, Mehmet Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, Daire Müdürleri hazır bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
8 Mart Havran’da Kutlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN