Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Turizm Fakültesi Şölene Hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 10.3.2015 14:39 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Turizm Fakültesi Şölene Hazırlanıyor
Üniversitesi Turizm Fakültesi (BTİOYO) 40.Kuruluş yılını kutlamaya hazırlanıyor. 27-28-29 Mart tarihleri arasında kutlamalar bir çok etkinlikle gerçekleştirilecek.
Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Cevdet Avcıkurt yaptığı açıklamada 40.yıl etkinliklerinin önemini vurgularken 40.yıl etkinliklerine yurt dışında bulunan eski mezunlarında katılacağını ve etkinliklerin yoğun bir şekilde geçeceğini sözlerine ekledi. Cevdet Avcıkurt sözlerini şöyle sürdürdü “Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi (eski adı Balıkesir Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu) mezunları, BTİOYO’lular 40.Yıl kuruluş yıl dönümü kutlamalarında Balıkesir’de buluşuyorlar. Türkiye’nin ve dünyanın her tarafından çok sayıda mezun 3 gün boyunca Balıkesir’de bir araya gelip, okul yıllarını anarak, öğrenim gördükleri sınıfları, kaldıkları, yemek yedikleri mekanları, sinemaları, kafeleri, üniversite kampüsünü ve öğrencilik dönemini geçirdikleri yerleri bol bol gezerek anı tazeleyecekler. Balıkesir’in gönüllü turizm elçileri olarak da bilinen, her fırsatta bir araya gelen ve birbirlerine bağlılıklarıyla tanınan BİTYO/BTİOYO’lular “BTİOYO Ruhu Asla Ölmez” sloganıyla eski ve yeni mezunlar, öğrenciler, hocalar ve okul çalışanları ile bir araya geliyorlar. “Köklü Geçmiş, Güçlü Gelecek” felsefesi ile 40 yıldır eğitim veren ve marka bir okul olan BTİOYO, yetiştirdiği sayısız akademisyen, genel müdür, siyaset adamı, spor adamı, otel, restoran ve acente sahibi ile hem turizm sektörüne hem de Türk iş dünyasına damgasını vurmuştur"dedi.
Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin turizm eğitiminde 40 yıllık parlak geçmişe sahip olduğunu belirten Avcıkurt "Çağdaş eğitim ortamı, kadrosunda görevli 3 profesör, 6 doçent ve 10 yardımcı doçentin yer aldığı güçlü akademik kadrosuyla Türkiye’de turizm eğitim ve öğretimi ile özdeşleşmiştir. 2004 yılında Uluslararası Skal Klubü taraf “En İyi Turizm Eğitimi Veren Okul” ödülünü ve 2011 yılında ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Belgesi kazanan Fakülte, sektöre yetiştirdiği mezunları ile sektör-okul işbirliğini de üst düzeyde tutmayı amaçlamaktadır. 6500 mezunu olan Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi, eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra uygulamalı eğitim faaliyetlerine de büyük önem vermektedir. Aynı zamanda öğrencilerinin mesleki gelişimini sağlamak için staj, zorunlu eğitim faaliyetleri içerisinde değerlendirilmektedir. Çeşitli Avrupa Birliği projelerine imza atan ve proje iştiraklerinde bulunan Turizm Fakültesi, yurt dışı staj programları vasıtasıyla her yıl onlarca öğrencisine yurtdışı kariyer fırsatı sunmakta ve başta Almanya olmak üzere çeşitli ülkelerle işbirliği içerisinde bulunmaktadır" şeklinde konuştu.
"AFİLASYON İÇİN ENDİŞELER VAR"
Devlet Hastanesi ile yapılacak olan iş birliği konusunda açıklama yapan BAÜ Rektörü Prof.Dr. Kerim Özdemir "200 yataklı bir üniversite hastanesi düşünmek çok doğru bir şey değil. Bir çok eksiklerimiz var. Eleman ve araç gereç eksiklerimiz var. Amacımız kısa vadede bölgemizde 3 basamak düzeyinde sağlık hizmeti kurmak. Tıp Fakültesinin resmi olarak kuruluşu 2006 yıllarına dayanıyor. Bu uzun bir süreç ve insanımızın beklentisi yüksek. Ama beklenti süresi de bir hayli uzun. Beklenti süresinin uzunluğu Tıp Fakültesi ve hastanenin de gelişimini olumsuz etkiliyor. Oradaki bir çok hekim arkadaşımız bir gün bu olumsuz şartlar kalkacak bizde hakkımızı alacağız beklentisi içindeler. Eğer bu beklentisi süresi uzarsa, biz uzamasını arzu etmeyiz dağılma sürecine gireriz, buda büyük bir kayıptır. Bu sürece girmeden hem bizim hastanemiz, hemde Balıkesir insanının üst düzey hizmetler alması için çareler düşünmek zorundayız. Bu çarelerden birisi afilasyon. Afilasyon için her iki tarafta da endişeler var. Herkes böyle bir iş birliğine girildiğinde benim pozisyonum ne olur diye düşünülüyor. Biz bu konuları bir araya gelip konuşuyoruz"dedi.
Bilgilendirme toplantısına Toplantıda Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir ,Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Cevdet Avcıkurt, Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan yardımcısı Sebahattin Karaman ve Turizm Fakültesi öğretim görevlileri katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turizm Fakültesi Şölene Hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN