Fransa’da Dev Yatırımcılarla Buluştu

Giriş Tarihi: 11.3.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Balıkesir Fransa’da Dev Yatırımcılarla Buluştu
Büyükşehir Belediyesi, Fransa’nın Cannes kentinde bu yıl 26.’sı düzenlenen MIPIM Gayrimenkul Fuarında dev yatırımcılarla buluştu. Konut, alışveriş merkezi, otel lojistik gibi gayrimenkul sektöründe rol alan devlerin operatör ve yatırımcıları ile bir araya gelen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, mevcut kent potansiyellerini ve hazırladığı mega projeleri yerli ve yabancı yatırım gruplarına anlattı.
Türkiye pavilyonunda yer alan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi standı Fransa’da müthiş bir ilgi ile karşılandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Rusya Federasyonu İnşaat, Konut ve Altyapı Bakanı Mikhail Men ile de bir araya geldi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi standını ziyaret eden Rus Bakan Men, Başkan Ahmet Edip Uğur’dan Balıkesir’deki yatırım projelerini büyük bir dikkat ve ilgiyle dinledi.
Balıkesir’den 15 ilçe belediye başkanı ve yerel yatırım grupları ile Fransa’ya adeta çıkartma yapan Başkan Uğur, Balıkesir’in vizyoner projelerini dünya ile buluşturdu. Cannes şehrindeki MIPIM Fuarında Balıkesir için hazırlanmış lojistik, yenilenebilir enerji ve turizm potansiyelleriyle tam 62 proje yabancı yatırımcılardan büyük ilgi gördü. Türkiye’de mevcut konumu itibariyle, merkezi hükümetin planladığı Çanakkale - İzmir otoyolu, İstanbul İzmir otoyolu ve hızlı tren güzergahlarının tam merkezinde bulunması önümüzdeki yıllarda Balıkesir’i tam bir cazibe merkezi haline getirecek. Türkiye Pazarında yatırımları bulunan Yabancı Gayrimenkul yatırım fonlarının yoğun ilgisi ile karşılaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, "Kısa bir sürede Balıkesir’i Marmara’nın parlayan yıldızı haline getireceğiz" dedi.
Multi Development, Hilton Worldwide, Eria Partners, European Public Real Estate Association Mer-ton Development, Amstar gibi Türkiye pazarında gayrimenkulleri bulunan gruplar Balıkesir standına yoğun ilgi gösterdi. Ba-life karma yaşam merkezi projesi, Çayderesi Rekreasyon projesi, Sarımsaklı Beach ve Marin Ayvalık projelerine yoğun ilgi gösteren yatırımcıları, fuar dönüşü Balıkesir’e davet eden Uğur yatırım yapmaya gelen tüm yatırımcılara kolaylık sağlayacaklarını söyledi.
Toplam 13 İl’de Büyükşehir Belediyesi ve 26 ilçe kurulması ile beraber bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair 6360 Sayılı Kanun sayesinde Balıkesir’in ilk kez bütüncül ve tek elden planlanmasının öneminin altını çizen Ahmet Edip Uğur, 3 boyutlu planlamanın en önemli ayağı olan gayrimenkul yatırımlarının Balıkesir’e değer katacağını belirtti.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, MIPIM Fuarını takip eden medya kuruluşlarının temsilcileriyle de bir araya geldi. Uğur, Balıkesir standında; Sabah Gazetesi’nden Yavuz Donat ve Oğuz Karamuk, Akşam Gazetesi Ekonomi Müdürü Mehmet Ali Ergün, Ekonomi Gazetesi’nden Celal Toprak, Habertürk’den Ünsal Ereke ve yazılı ve görsel basından birçok gazeteci ile görüşüp Balıkesir’deki projeleri anlattı.
Fransa’nın Cannes şehrinde 10 Mart 2015 Salı günü başlayan MIPIM Fuarı 13 Mart tarihinde sona erecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkesir Fransa’da Dev Yatırımcılarla Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN