Karesi Belediyesi, Vatandaşları Bilinçlendiriyor

Giriş Tarihi: 17.3.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 13:41
Karesi Belediyesi, Vatandaşları Bilinçlendiriyor
Karesi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 15-21 Mart Tüketiciyi Koruma Haftası sebebiyle ilçede ’tüketici hakları’ broşürü dağıttı.
Karesi Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, 15-21 Mart Tüketiciyi Koruma Haftası sebebiyle vatandaşlara tüketici haklarının içinde yer aldığı broşürleri dağıttı. Ekipler, özellikle vatandaşların yoğun olarak kullandığı Alihikmetpaşa Meydanı, Mekik Sokak, Toplu Taşıma Merkezi ve Karizma Pazarı’nda broşürleri esnafa ve vatandaşlara ulaştırdı. ’6502 Sayılı Tüketicinin Korunması’ hakkındaki kanuna göre hazırlanan broşürde; dayanıklı tüketim ürünleri, gıda ürünleri, kozmetik-sağlık ürünleri, tatil hizmetleri satın alırken dikkat edilecek kurallar, ayrıca tüketicinin ayıplı ürünle karşılaştığında izleyeceği yol, kapıdan satış, tüketici kredisi ve konut finansman sistemleri hakkında detaylı bilgilere yer verildi.
Karesi İlçesi’nin yaşam kalitesini, refahını ve konforunu arttırmak için eğitimden çevreye, kültürden spora, sağlıktan ’bilinçli esnaf’ ve ’bilinçli tüketici’ye kadar her alanda belediyenin bir takım çalışmaları olduğunun altını çizen Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Tüketici hakları; çağdaş ve demokratik yapının vazgeçilmez unsurlarından birisidir, bu sebeple tüketici haklarının korunmasına yönelik önemli adımlar atıyoruz. Vatandaşlarımızın güven içerisinde alışverişlerini yapabilmeleri adına gerçekleştirdiğimiz denetimlerin yanı sıra esnafı bilgilendirmeye yönelik bir takım çalışmalar da yürütüyoruz. Karesi Belediyesi olarak ’bilinçli tüketici’ ve ’bilinçli esnaf’ profili oluşturma gayretindeyiz. Yüz yüze yaptığımız görüşmeler ve dağıttığımız broşürlerle halkımıza haklarını nasıl koruyacaklarını anlatıyoruz. Bundan sonraki süreçte de tüketici haklarının korunması ve tüketici bilincinin yerleştirilmesine yönelik çalışmalarımız artarak devam edecektir. Karesi Belediyesi olarak vatandaşlarımızın haklarını korumak için gece-gündüz demeden çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karesi Belediyesi, Vatandaşları Bilinçlendiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN