Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hava Üssünde Şehitler İçin Fidan Dikildi

Giriş Tarihi: 22.3.2015 20:38 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 21:11
Hava Üssünde Şehitler İçin Fidan Dikildi
9. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda özel olarak oluşturulan Şehitler Hatıra Ormanı’na protokol üyeleri ile şehit aileleri ve Gazilerin katıldığı törenle Şehitlerin hatırasına fidan dikildi.
Hava Üssüne ait İsmail Dalan Hava Lojmanlarındaki törene Vali Mustafa Yaman ve eşi, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve eşi ile Garnizon Komutanı Lokman Ali Yılmaz, 9. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral İshak Dayıoğlu ve eşi, Tuğgeneral Dayıoğlu, Bakım Okulu Komutanı Tuğgeneral Metin Tokel, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ali Hulusi Karakuz, Görev ve terör Mağdurları Derneği yönetim kurulu üyeleri ile Şehit Aileleri, Gaziler, üs personeli ve aileleri katıldı. Üs komutanlığının, “Şehitlerimiz İçin Bir Fidan da Siz Dikin” etkinliğinde günün anlam ve önemini belirten konuşma yapan 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral İshak Dayıoğlu, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yıldönümüne denk gelen etkinliğin kendileri için büyük önem arz ettiğini kaydetti. Son günlerde kaybettikleri pilot şehitlerin ardından böyle bir hatıra ormanı oluşturmayı planladıklarını söyleyen Tuğgeneral Dayıoğlu, ayrıca şehit pilotların ailelerine katkı amacıyla başlattıkları kampanyayı destekleyen Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, STK’lar ve Balıkesir esnafı ile askeri personel ve ailelere teşekkür etti.
Konuşmanın ardından davetlilere fidan dikimi uygulamalı olarak anlatıldı. Daha sonra fidan dikiminden önce Şehitler Hatıra Ormanı önünde toplu halde fotoğraf çekimi yapıldı. Fotoğraf çekiminin ardından Vali Mustafa Yaman eşi ve kızıyla birlikte, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da eşi Nurgül Hanım ve iki şehit ailesiyle birlikte kendilerine ayrılan fidanları dikip toprakla buluşturduktan sonra yine birlikte fidana can suyunu verdiler. Başkan Uğur ve eşi Nurgül Uğur, şehit anneleri Asiye Özsoy ve Şükran Savaş’ın elini öptüler, sohbet ettiler.
Şehitler Hatıra Ormanı’nda toplam 500 fıstık çamı fidanı toprakla buluşturulup can suyu verildi. Fidan dikiminin ardından etkinlikler Köpek Timine ait ekiplerin yaptığı gösteri ile sürdü. Köpeklerin itaat ve komut dinleme ile saklanan uyuşturucu maddesini bulmaktaki hünerleri hem protokol hem diğer tüm izleyenler tarafından alkışlandı. Etkinliğin sonunda davetlilere ikramda bulunuldu. Üs personelinin aileleri tarafından hazırlanan gıdaların bulunduğu kermeste Şehit aileleri yararına satış yapıldı. Protokol üyeleri ve eşleri açık havadaki etkinlikte bir araya geldikleri Şehit aileleri ve Gazilerle yakından ilgilendiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hava Üssünde Şehitler İçin Fidan Dikildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN