Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye Üniversiteler Arası Kros Şampiyonası Ayvalık’ta Yapıldı

Giriş Tarihi: 22.3.2015 09:48 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 11:09
Türkiye Üniversiteler Arası Kros Şampiyonası Ayvalık’ta Yapıldı
Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Üniversiteler Kros Şampiyonası Ayvalık ilçesinde yapıldı.
Ayvalık Küçükköy Sarımsaklı Plajlarında özel olarak hazırlanan Kros Parkurunda yapılan şampiyonada erkeklerde 20 üniversitenin, bayanlarda ise 19 üniversitenin sporcuları mücadele etti. Ayrıca ferdi olarak bayanlarda 7 Erkeklerde 10 sporcu yarıştı. 116 erkek, 109 bayan toplam 225 atletin katıldığı şampiyonada, Türkiye’nin en güzel plajlarından biri olan Sarımsaklı Plajında Güneşli bir açık havada yapılan yarışma hem sporcular hem de izleyenlere büyük zevk verdi. Bayan sporcuların start almasıyla başlayan şampiyonada, bayanlar 5 kilometre, erkekler ise 10 kilometre koştu. Yarışmalara çevre sakinleri başta olmak üzere Ayvalık halkı yoğun ilgi gösterdi. Yarışları Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Balıkesir Gençlik Spor İl Müdürü İlhan Aslan, Ayvalık Garnizon Komutanı Albay Aydın Nazlı, Ayvalık Belediye Başkan Vekili Ufuk Ova, Ayvalık İlçe Spor Müdürü Mustafa Cem Hamzaoğlu, daire amirleri, üniversitelerin temsilcileri, federasyon gözlemcileri ve çok sayıda vatandaş izledi.
Yarışlarda ferdi kızlarda 5 kilometrelik mesafede birinciliği, Gazi Üniversitesi’nden Yasemin Can ikinciliği, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nden Gülşen Karataş ise yine aynı üniversiteden Sevim Kabay ile üçüncülüğü paylaştı.
Ferdi Erkekler 10 kilometrelik mesafede birinciliği; Niğde Üniversitesi’nden Muzaffer Bayram, ikinciliği Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nden Sedat Gönen ve üçüncülüğü ise Dumlupınar Üniversitesi’nden Aykut Taşdemir elde etti.
Takım Yarışlarında ise Kızlarda Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi birinci, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ikinci, Ankara Gazi Üniversitesi üçüncü, Erkeklerde Takım da ise Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Birinci, Niğde Üniversitesi ikinci, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi üçüncü oldu.
Yarışlar sonunda ferdi ve takımda dereceye girenlere ödülleri verildi. Ferdi Bayanlara madalyalarını Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı verirken, Ferdi Erkeklere madalyalarını Ayvalık Garnizon Komutanı Albay Aydın Nazlı takdim etti. Bayanlar Takım şampiyonasında dereceye girenlere ise kupa ve madalyalarını Ayvalık Belediye Başkan Vekili Ufuk Ova ile Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İlhan Aslan verdi. Erkekler Takım şampiyonasında dereceye girenlere kupa ve madalyalarını ise Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, Üniversite Sporları Temsilcisi Hacı Ahmet Peker ve Atletizm İl Temsilcisi İsmail Akçay takdim etti.
Yarışmaların kız ve erkek etaplarında dereceye giren öğrencilerin 25-30 Nisan’da Çanakkale Kara Savaşları 100’üncü yılı nedeniyle yapılacak etkinliklerde Türkiye’yi temsil edeceği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye Üniversiteler Arası Kros Şampiyonası Ayvalık’ta Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN