’de Çocuklara Kahvaltının Önemi Anlatıldı

Giriş Tarihi: 27.3.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 27.3.2015 21:03
Balıkesir’de Çocuklara Kahvaltının Önemi Anlatıldı
Balparmak’ın TOÇEV ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde hayata geçirdiği ’Kahvaltılı Sabahlar, Sağlıklı Yarınlar’ isimli sosyal sorumluluk projesi ile ’de çocuklara kahvaltının önemini anlatıldı.
Türkiye bal pazarının lider markası Balparmak’ın TOÇEV ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde hayata geçirdiği “Kahvaltılı Sabahlar, Sağlıklı Yarınlar” sosyal sorumluluk projesinin üçüncü durağı Balıkesir oldu. Balparmak’ın, çocuklara yönelik serisi Honeybana Balparmak ile TOÇEV işbirliğinde ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın himayesinde düzenlediği proje kapsamında Balıkesir’deki 4 ilköğretim okulunda okuyan 2000’e yakın 3 ve 4’üncü sınıf öğrencisine kahvaltının önemi anlatıldı. Ayrıca, Hasan Basri Çantay İlkokulu’nda proje ekibinden uzman psikologun yönetiminde ebeveynlere yönelik ücretsiz bir eğitim düzenlendi. Ebeveyn eğitiminde kahvaltının öneminin yanı sıra, çocuklara düzenli kahvaltı etme alışkanlığı kazandırmaya yönelik ipuçları da paylaşıldı.
İlköğretim çağındaki çocuklara düzenli kahvaltı etme alışkanlığının kazandırılması amaçlanan “Kahvaltılı Sabahlar, Sağlıklı Yarınlar” projesi ile çocuklara kahvaltının önemi ilköğretim okullarında düzenlenen eğitimlerde aktarılıyor. İçerik danışmanlığını Çocuk Gastroenteroloji ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Benal Büyükgebiz’in üstlendiği proje kapsamında, mesajların çocuklara etkili bir şekilde verilmesi için 9 dakikalık bir çizgi film hazırlandı. Ana karakterini ünlü oyuncu, aromaterapist ve girişimci Ayşe Tolga’nın seslendirdiği çizgi film, düzenli kahvaltı yapmanın sağlıklı yaşam ve büyümedeki rolünü eğlenceli bir biçimde anlatıyor.
“Kahvaltılı Sabahlar, Sağlıklı Yarınlar Projesi”nin eğitimleri bugüne kadar İstanbul, Denizli ve Balıkesir’de gerçekleştirildi. Projenin bundan sonraki durakları Kahramanmaraş, Mardin, Nevşehir, Kars ve Bartın olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkesir’de Çocuklara Kahvaltının Önemi Anlatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN