Dil Eğitim Sistemi Alanında İl Birincisi Oldular

Giriş Tarihi: 2.4.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 21:51
Dil Eğitim Sistemi Alanında İl Birincisi Oldular
Türkiye genelinde ‘DyNeD’ Dil Eğitim Sistemi kapsamında yapılan çalışmaların ilindeki değerlendirmesinde, Balıkesir’in Manyas Adnan Hunca Çok Programlı Anadolu Lisesi, liseler bazında birinciliğe hak kazandı.
DyNeD’in, işitsel ve görselliği içinde bulundurduğu kapsamlı bir yabancı dil öğrenme sistemi olduğunu açıklayan Adnan Hunca Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Şevket Erdoğan, sistemin öğrencinin işlenen konuyu içinde bulunulan mevcut koşullardan kolaylıkla anlayabilmesini sağlayan öğeleri içerdiği, bunun da dili ‘anlamlandırma’ ya ve doğru olarak ‘öğrenmeye’ yol açtığı belirtti. Öğrencilerin, bilgisayar başında kaldığı süre içinde yaptığı her davranışın sistem tarafından kayda alınarak öğretmenleri tarafından öğrencinin değerlendirmesinde yardımcı olunduğu vurgulandı.
Okul müdürü Şevket Erdoğan, bu çalışmada emeği geçen öğrencilere ve İngilizce öğretmeni Ünal Seymen’e, elde ettikleri başarıdan dolayı teşekkür ederek, okul olarak dil eğitimini günlük hayatta kullanılacak kadar yaygınlaştırmak için farklı projelerle yollarına devam edeceklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dil Eğitim Sistemi Alanında İl Birincisi Oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN