Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şimdi Okuma Zamanı

Giriş Tarihi: 3.4.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Şimdi Okuma Zamanı
’in Ayvalık ilçesinde, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrenci, öğretmen ve velileri, Kütüphaneler Haftası’nı çimenlerin üzerinde kitap okuyarak kutladılar. Güneşli bir havada gerçekleşen etkinliğe katılım yoğun oldu.
Kendi seçtikleri kitaplarla okul bahçesinde buluşan öğrenciler, öğretmenler ve veliler, kuş sesleri ve çiçek kokuları arasında huzur dolu bir kitap okuma saati geçirdiler.
Kitabını unutan öğrenciler, bahçede kurulan kitap masasından diledikleri kitabı alma şansı buldular. Kimi sandalyede, kimi ağaç gölgesinde, kimi öğrenciler de çimenlere uzanarak kitapların büyülü dünyasına dalıp, derslerin yorgunluğundan ve sınav stresinden uzaklaşma fırsatı buldular. Bazı öğrencilerin anneleriyle katıldığı etkinlikte, ana sınıfı öğrencileri de resimli masal kitaplarını okudular. Okul Müdürü Mustafa Kurtuluş ve öğretmenlerin de çocuklarla beraber keyifle kitap okuduğu gözlendi.
Etkinlik hakkında açıklama yapan Okul Müdür Yardıımcısı Berhan Akça, Kütüphaneler Haftası kutlama programı çerçevesinde, farklı bir etkinlik gerçekleştirmek istediklerini ve havanın da güzel olmasıyla okul bahçesinde öğrencilere kitap okuma saati yaşattıklarını belirterek, kitap sevgisi ve okuma alışkanlığı kazandırma yolunda verimli bir etkinlik gerçekleştirildiğini söyledi. 6. sınıf öğrencisi Serdar Kaya ise, okul bahçesinde çimenlere uzanarak kitap okumanın çok keyifli olduğunu ve bu tür etkinliklerin sürmesini istediğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şimdi Okuma Zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN