Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altnoluk, Güre Ve Akçay Çöplükleri Kapatıldı

Giriş Tarihi: 7.4.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 10:18
Altnoluk, Güre Ve Akçay Çöplükleri Kapatıldı
’in Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Altınoluk, Güre ile Zeytinli ve Akçay mahallelerinin ortak kullandığı üç çöp depolama alanın kapatıldığını açıkladı.
Edremit Belediyesi tarafından çöp dökümü daha önce durdurulan Altınoluk Mahallesi ile Güre Mahallesi ve Akçay-Zeytinli mahallelerinin birlikte kullandığı üç çöp depolama alanı kapatıldı. Belediye Başkanı Kamil Saka, çevre ve insan sağlığı açısından risk taşıyan bu çöp depolama alanlarının tekrar çevreye uyumlu hale getirileceğini ifade ederek“Önceleri çöplerle dolu olan bu alanlara belediyemizin çöp dökümünü sona erdirilerek çöpler ilçe merkezinde ki mevcut çöp sahasına taşınmaya başlandı. Kapatılan çöp döküm alanlarının gerekli havalandırma bacaları yapılarak üstü toprakla kapatıldı. Kapatılan bu alanlarda başlayacak hafriyat ve dolgu çalışmaları sonrası yapılacak çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma çalışmalarıyla halkın ortak kullanıma uygun olarak sosyal donatı alanları oluşturulacak" dedi.
Edremit Belediyesi’nin de üyesi bulunduğu Körfez Belediyeler Birliği tarafından hazırlanan Edremit, Burhaniye, Gömeç, Ayvalık ve Havran ilçelerini kapsayacak olan Katı Atık Geri Dönüşüm Tesisi projesinin 6360 sayılı Büyükşehir yasasıyla birlikte Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin kurulmasının ardından Körfez Belediyeler Birliği sorumluluğundan çıkarak Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğuna geçtiğini hatırlatan Başkan Saka, katı atıkların bertarafının, geri dönüşümüne yönelik işletmelerin kurulması, kurdurulması, işletilmesi ve işlettirilmesi sorumluluğunun büyükşehirde olduğunu ifade etti.
Başkan Saka, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması gereken Katı Atık Bertaraf ve Geri Dönüşüm Tesisi’nin hizmete girmesinden sonra çöplerin bu tesiste toplanacağını, Edremit ilçe merkezindeki depolama alanın ara istasyon olarak kullanılacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altnoluk, Güre Ve Akçay Çöplükleri Kapatıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN