Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karesi Kent Konseyi Engelli Meclisi Kuruldu

Giriş Tarihi: 21.4.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 22.4.2015 09:33
Karesi Kent Konseyi Engelli Meclisi Kuruldu
Karesi Kent Konseyi, engellilerin toplumsal yaşama doğrudan katılımı, eğitim, sağlık, rehabilitasyon ve istihdam ihtiyaçlarının karşılanması için ’Engelli Meclisi’ kurdu. Meclis başkanlığına oy birliği ile Esin Döndüoğlu seçildi.
Kent yaşamında kentin hak ve hukukun korunması, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, yönetişim, yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmek için kurulmuş olan Karesi Kent Konseyi Engelli Meclisi’ni kurmak için Karesi AVM’de bir araya geldi. Kent Konseyi Meclisi Başkanı Mürsel Saban’cı toplantıya katılamadığından dolayı, başkanlığını Kent Konseyi Genel Sekreteri Yücel Dağtaş’ın yaptığı toplantıda Engelli Meclisi için seçim yapıldı. Yapılan seçimde oy birliği ile Engelli Meclisi başkanlığına Esin Döndüoğlu seçilirken yürütme kuruluda belirlendi.
Engellilerin ve engellilerle ilgili kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve üniversite temsilcilerinin oluşturulduğu demokratik bir yapı olan Engelliler Meclisi’nde; engellilerin toplumsal yaşama doğrudan katılımı, eğitim, sağlık, rehabilitasyon ve istihdam ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal yaşamın içinde daha fazla yer almasının sağlanması, kent yönetimine aktif olarak katılmaları ve engellilere yönelik sorunlara çözüm üretilmesi, engelli yaşamının kolaylaştırılmasını ve engellilerin toplumsal ve ekonomik üretiminde aktif rol almaları amaçlandı.
Engelli Meclisi; engellilerin meclis çatısı içinde dil, din, ırk, kültür, sınıf, eğitim, ve cinsiyet farkı gözetmeksizin kentimizin ve diğer kentlilerin engellilerle birlikte, engelli yaşamının kolaylaştırılmasını ve engellilerin toplumsal ve ekonomik yarar üretmesinde aktif rol alması hedefleniyor. Bir sonraki Karesi Kent Konseyi Engelli Meclisi Toplantısı 27 Nisan saat 16.00’da Engelli Meclisi Başkanı Esin Döndüoğlu başkanlığında yapılması kararlaştırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karesi Kent Konseyi Engelli Meclisi Kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN