Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Burhaniye’de Vali Ziyareti

Giriş Tarihi: 6.5.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 14:24
Burhaniye’de Vali Ziyareti
’in Burhaniye ilçesi, Vali Mustafa Yaman’ın ağırladı. Dutluca, Ağacık, Şahinler ve Taylıelii mahallelerine giden Vali Yaman’ın gezisi vatandaşlara umut oldu.
Burhaniye de, turizmin geliştirilmesi için çalışmalar sürdürülürken, turizme açılabilecek kırsal mahallelere düzenlenen gezi de vatandaşları umutlandırdı. İlçe girişinde Kaymakam Mehmet Göze, Belediye Başkanı Necdet Uysal ve daire müdürleri tarafından karşılanan Vali Mustafa Yaman’ın ilk durağı Dutluca mahallesi oldu. Burada Deliktaş kaya sunağını gezen Vali Mustafa Yaman, Belediye Başkanı Necdet Uysal ve Mahalle Muhtarı Hüseyin Yılmaz’dan bilgi alırken, bol bol fotoğraf çekti. Deliktaş’da oturan mahalle kadınları ile sohbet eden Vali Mustafa Yaman, kadınların gözleme yapıp satmalarını istedi. Daha sonra, Erhan Karataş’ın ısrarı üzerine bahçesini ziyaret eden Vali Yaman, Karataş’dan pansiyonculuğa öncülük etmesini istedi.
Dutluca’dan sonra Ağacık mahallesine geçen Vali Mustafa Yaman ve beraberindeki heyet, önce tarihi camiyi ziyaret etti. Daha sonra mahalle sokaklarını gezen Vali Mustafa Yaman, bu güne kadar gezdiği köylerin içinde en çok taş evi burada gördüğünü belirterek, eko turizm için proje hazırlanmasını isterken, konu ili ilgili olarak İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı’ya talimat verdi. Mahalle sokaklarına teker teker gezen Vali Mustafa Yaman, adeta usta bir fotoğrafçı gibi tüm taş evlerin ve sokakların fotoğraflarını çekti. Buradan Şahınler mahallesine geçen Vali Yaman, mahalle muhtarı AlibeyKaraaslan ve köylüler karşıladı. Mahalle kahvehanesinde vatandaşlarla sohbet eden Vali Mustafa Yaman ve beraberindekiler daha sonra resimli Şahinler Camisisi ziyaret etti. Burada cami çıkışında çocukları, Fenerbahçe forması, araba ve bebek hediye eden Vali Mustafa Yaman, çocukların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Mahalleli kadınlarla sohbet eden Vali Mustafa Yaman, buradan Taylıeli mahallesine geçti. Taylıelinde çay içen Vali ve ekibi daha sonra ilçeden ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burhaniye’de Vali Ziyareti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN