Su Kaplumbağalarının Jeotermal Keyfi

Giriş Tarihi: 17.6.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 17:15
’in Edremit ilçesinde jeotermal suyun aktığı Edremit Çayı’nda yaşamını sürdüren yüzlerce su kaplumbağası keyifli anlar geçiriyor.
Edremit Çayı’ndaki su kaplumbağalarının kıyılardaki ot ve taşlar üzerinde dinlenmeye geçmeleri büyük ilgiyle izlenirken, vatandaşların, güzel görüntülerin ortaya çıktığı anları fotoğraflamaya çalışması dikkatlerden kaçmadı. Son yıllarda akar suyun kesilmediği Edremit Çayı’nda su kaplumbağalarının yanı sıra balık varlığının artması da balıkçıl kuşlar ve balık tutan sokak kedilerinin nöbet tutmalarına neden oldu.
Su kaplumbağalarıyla birlikte tatlı su balıkları ve tatlı su yılanlarının üreme, beslenme ve yaşam amaçlı olarak bu tip yerleri seçtiklerini açıklayan yetkililer, "Edremit Çayı’ndaki su kaplumbağaları çaya akıtılan jeotermal suyun alanını keşfedip, buraya uyum sağlamışlar ve Jeotermal sudan etkilenmeyip bölgeyi yaşam alanı seçmişlerdir" dedi.
Edremit halkının su kaplumbağalarının yaşadıkları alana ekmek atarak kaplumbağaların yaşamalarına destek vermesi de doğa ve hayvan sevgisinin güzel bir örneği olarak takdir topladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Su Kaplumbağalarının Jeotermal Keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN