Burhaniye’de Çocuklar Havuzla Tanıştı

Giriş Tarihi: 18.6.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 17:05
Burhaniye’de Çocuklar Havuzla Tanıştı
’in Burhaniye ilçesinde, okulların kapanmasının ardından açılan yüzme kursları yoğun ilgi gördü. Ören mahallesindeki bir otelin havuzunda Onsun Aras ve Şebnem Gönültaş’ın öğretmenliğini yaptığı kursa yaklaşık 50 çocuk katılıyor.
İlk dersi alan küçük öğrenciler, yüzme öğrenebilmenin heyecanını yaşarlarken, kurs öğretmeni Onsun Aras da, kursların yaz sonuna kadar devam edeceğini açıkladı
Kursa katılan çocuklardan İrem Naz Gücü, “ Ben yüzmeyi öğrendim. Çok güzelmiş yüzme” derken, ikizi İmren Ece Gücü de,” Ben ilk kez yüzme kursuna burada başladım. Yüzmeyi biliyorum denizde ama stilini bilmediğim için çok fazla yüzemiyorum. Derinlerde korkuyorum. Buraya onu öğrenmek için geldim” dedi. Melike Mengi ise,” Ben buraya geldim. Yüzmeyi öğreniyorum. Yüzme bilsem de çeşitleri öğreniliyor. Bence yüzme kursu çok güzel” dedi. Sahra Pulat da,” Burada öğretmenim bana çok şey öğretti. Ben yüzmeyi öğrendim” dedi. Öğretmen Onsun Aras ise,” Yaşam Beyza Otel de açılan yüzme kursumuz bu sene, okullar kapandıktan hemen sonra başlamış bulunmaktadır. Yoğun talep görüyoruz. Öğrencilerimiz ve velilerimiz gerçekten çok istekliler. Bizler de onların bu isteğine cevap vermek adına buradayız. Yaz boyu çalışmalarımız devam edecek. Yüzme bilmek yetmiyor. Yüzmeyi güzel bir şekilde gösterebilmek önemli. Burada deniz imkanı olan bir memlekette yüzme bilmeyen öğrenci, yetişkin çocuk kalmasın. Herkes yüzmeyi öğrensin diye bu kursu açmış bulunmaktayız. Güzel bir yaz geçireceğimize inanıyorum” dedi. Diğer Öğretmen Şebnem Gönültaş da,” Yüzme kursumuzu okul öncesi çağı ve yetişkinlere olmak üzere özel derslerle birlikte vermekteyiz. 5 yıldır bu işi yapıyoruz. İnşallah, eğlenceli bir yazımız olacak. Bu sene etkinliklerimiz çok kalabalık. Dolayısıyla da biz de bu konu üzerinde, hocamla beraber elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Burhaniye’de Çocuklar Havuzla Tanıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN