Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yanlış Tartan Esnaf Yandı

Giriş Tarihi: 21.6.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 22.6.2015 09:45
Yanlış Tartan Esnaf Yandı
Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yaz sezonunun başlaması ve ramazan ayı dolayısıyla pazaryerlerinde Hassas Terazi Kontrol Noktaları kurdu.
Ayvalık Perşembe ve Pazar Pazarı, Altınova, Sarımsaklı ile Cunda Adası’ndaki semt pazarlarında bulunan Ayvalık Belediyesi Zabıta İrtibat Büroları önünde oluşturulan Hassas Terazi Kontrol Noktalarında vatandaşların aldığı ürünlerin doğru tartılıp tartılmadığı kontrol ediliyor. Eğer satın alınan ürün belirtilen miktardan az çıkarsa o ürünü satan esnaf hakkında yasal işlem yapılacağı bildirildi.
Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Narin, “Bu uygulamayla vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla alışveriş yapmalarını sağlamayı amaçladık. Her hangi bir duruma mahal vermemek için Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün tüm ekipleri kurulan semt pazarlarında görevdedir. Vatandaşlarımız her türlü öneri ve şikâyetlerini bulundukları pazaryerlerindeki zabıta irtibat bürolarına gelerek bildirebilirler” dedi.
Ayvalık Belediyesinin başlattığı hassas terazi kontrol noktası uygulamasının çok yerinde bir çalışma olduğunu dile getiren vatandaşlar, aldıkları ürünlerin gramajlarından şüphe ettiklerinde tartarak içlerindeki endişenin giderileceğini ve bu uygulama sayesinde vatandaşın hakkının korunacağını söylediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yanlış Tartan Esnaf Yandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN