Gönen’de Çiftçinin Umudu Domates

Giriş Tarihi: 24.6.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 24.6.2015 15:19
Gönen’de Çiftçinin Umudu Domates
’in Gönen ilçesinde doğa şartlarının hububata olumlu yönde bereket getirmemesi nedeniyle çiftçi bu günlerde bütün umudunu domates ürününe bağladı.
Bu yıl bahar aylarında ve son olarak önceki yağışlar nedeniyle hububatın son derece zarar gördüğünü dile getiren Gönen Ziraat Odası Başkanı Necati Özkurt, “Buğday boy yapmadı. Bazı yerlere biçerdöver bile giremez duruma geldi. İklim şartlarına bağlı olarak ekilenlerde randıman yok. Fazla bir verim beklenmiyor. Yağışlardan dolayı yapılan ilaçların da etkisi olmadı. Yani buğdaydan beklediğini çiftçimiz alamayacak ve hayal kırıklığına uğrandı” dedi.
Çiftçinin kaynaklarının bir bir kurumasının büyük sıkıntıya neden olacağının altını çizen başkan Özkurt, “Çiftçi silajlık mısır ekiyor, satıp üç kuruş para kazanmaya çalışıyor. Güz yağmurları erken başlayınca çiftçi hayal kırıklığına uğruyor. Ne ekerse zarara uğruyor. Çiftçi bu yıl umudunu domatese bağlamıştı. Ancak yağan dolunun domates fidelerine de zarar verdiği gelen haberler arasındadır. Bu dolunun zararının ne olduğu önümüzdeki günlerde tespit edilir. Devletin çiftçiye desteğini beklemekten başka çaresi kalmadı” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönen’de Çiftçinin Umudu Domates
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN