Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müftülüğünden İftar Yemeği

Giriş Tarihi: 26.6.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 17:12
Balıkesir Müftülüğünden İftar Yemeği
İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Balıkesir Şubesi tarafından düzenlenen iftar yemeği yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Balıkesir İl Müftüsü Turgut Açari, "Vakit iyilik vakti, bu ramazan ve her zaman. Ramazanınızın mübarek olmasını diliyorum"dedi.
Balıkesir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Balıkesir Şubesi tarafından düzenlenen iftar yemeği Zağnospaşa camii Müezzini Nafiz Duman’ın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Balıkesir İl Müftüsü Turgut Açari iftar sonrası yaptığı konuşmada " Bu akşam ilimiz yöneticilerini, Şehit ailelerini ehlibeyt mensuplarını, roman kardeşlerimizi, mültecileri, engellileri, gençleri toplumun değişik katmanlarını bir araya getirelim sofrada buluşalım istedik. Davetimizi kabul edip teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Bizleri ziyadesi ile memnun ettiniz. Allah’ta sizleri memnun ve razı eylesin. Diyanet Vakfımızın hizmetlerini kısmen sine vizyonda izledik. Geçen yıl dara düşen sıkıntılı ülkelere, kardeşlerimize, soydaşlarımıza yardım konusunda İslam ülkeleri arasında Türkiye’miz ilk sırada yer aldı. Türkiye’de sivil toplum kuruluşları arasında da 34 milyar dolar yardımla da Diyanet Vakfımız yine il sırada yer almıştır. Bu sene Diyanet Vakfı tüm il ve ilçe şubeleri ile birlikte yaklaşık 130 bin kişiye iftar verecek, 154 bin yardım alışveriş kartı dağıtacak. Bu ramazanda olmak üzere 9 milyon 350 bin lira yardım yapacaktır. Balıkesir şubemiz bu yıla kadar yatılı olan Kuran kursumuzun tüm öğrencilerinin iaşe, kurslarının bakım onarımı, personel giderleriyle birlikte 300 bin liraya yakın harcama yapmıştır. Karesi be Altıeylül İlçe Müftülüklerimiz kendi şubelerini oluşturunca bu iki kursumuzun yönetimi ve masraflarının karşılanması bu iki ilçe şubemize devredilmiş oldu. Geçen sene 150 ihtiyaçlı aileye yardım yaptık, yine geçen sene 110 üniversite öğrencisine her iki yarı yılda da 300 lira olmak üzere toplam 600’er lira eğitim yardımında bulunduk. Bir çok cami ve Kuran kursunun yapımı ve onarımına destek sağlandı. Bu sene ramazanı şerifte 6 bin liralık alışveriş ve yardım kartı dağıtacağız. Vakfımızın düzenli ve devamlı bir geliri kaynağı olmadığı için yapılan bu bütün faaliyetler hayır sever vatandaşlarımızın bağışları ve zaman zaman camilerden topladığımız yardımlarla karşılanmaktadır. Bu ve benzeri sayamadığımız pek çok hayırlı hizmetlerin ifasına bütün kardeşlerimizi davet ediyorum. Vakit iyilik vakti, bu ramazan ve her zaman. Ramazanınızın mübarek olmasını diliyorum ve hepinizi Allah’a emanet ediyorum"dedi.
Balıkesir İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Balıkesir Şubesi tarafından düzenlenen iftar yemeğine Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Av. Birol Şahin, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, BAÜ Rektörü Prof.Dr. Kerim Özdemir, İl Emniyet Müdürü Feridun Boz ve çok sayıda davetli katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkesir Müftülüğünden İftar Yemeği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN