Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayvalık Belediyesinden Evde Bakım Desteği

Giriş Tarihi: 7.7.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Ayvalık Belediyesinden Evde Bakım Desteği
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in talimatıyla kurulan ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren evde bakım ve sağlık hizmetleri çalışmalarına başladı.
Ayvalık Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri ekibi hasta ve engelli yaslılara ulaşılması, tedaviye ihtiyacı olan kişilerin tedavilerinin yapılması, düzenlenmesi gerekli sosyal desteğin verilmesi kişisel bakım ve yaşadıkları ortamın daha sağlıklı hale getirilmesi için göreve hazır.
Başvuruların 0 850 811 10 numaralı Alo Belediyem aracılığı ve sosyal yardım işleri müdürlüğüne yapılabileceğini bildiren başkan Rahmi Gençer, “Ayvalık Belediyesi kentin mutluluğunun temiz ve sağlıklı toplum temeline dayandığı görüsü ile Dünya Sağlık Örgütü’nün sağlıklı şehirler hareketine katılmak üzere çalışmalarını başlattı.
Herkes için sağlık ve hizmetlerin sürekliliği prensibi ile eşitlik temelinden yola çıkarak din, dil, ırk, kültür, sınıf ve düşünce ayrımı gözetmeksizin eşit ve kaliteli bir yaşam ortamı sağlamak için evde bakım ve sağlık hizmetlerini başlattı” diye konuştu.
Bir kurum hekimi bir sosyolog (sosyal çalışmacı) bir hemşire ile çalışmalarını sürdüren ekip sağlık hizmetleri olarak enjeksiyon, pansuman, hastaneye ulaşım ve yönlendirme, yardımcı araç desteği, seker, tansiyon nabız ölçümleri, rehabilitasyon merkezine yönlendirme işlerini yürütürken, sosyal hizmetler kapsamında da sıcak yemek, yakacak, ev eşyası, kıyafet desteği, ev temizliği, ziyaret, refakat, sosyal etkinlikler işlerinde vatandaşların yanında yer alıyor.
Ayvalık Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğünden, başvuru sonrası ihtiyacı olanlara evde sağlık hizmetleri, sosyal çalışma personeli tarafından yasadıkları yer onların genel bilgilerini sosyo- ekonomik koşullarını ve sağlık durumlarını belirleyen bir anket çalışması uygulandıktan sonra daha önceden belirlenmiş kriterlere göre ihtiyaç tespiti yapılmakta ve geri dönüşler sağlanmaktadır bilgisi de verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayvalık Belediyesinden Evde Bakım Desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN