Türkiye'nin en iyi haber sitesi

(Özel Haber) Sedef Hastası Kadının Yürüme Sevinci

Giriş Tarihi: 7.7.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Edremit’te, iki yıldır sedef hastalığı ile mücadele eden yaşlı kadın bir yandan yürüyebilmenin bir yandan da ellerini kullanabilmenin sevincini yaşıyor. Yaklaşık iki yıldır hastalıkla mücadele eden 73 yaşındaki Rukiye Kumaş, inanılmaz bir yöntemle iyileşmenin mutluluğunu yaşıyor.
Rukiye Kumaş, uzun süre el ve ayak tabanlarında oluşan cilt sorunu dolayısıyla normal yaşamına devam edemediğini belirterek "Bazı doktorlar sedef bazı doktorlar egzama teşhisiyle tedavi etmeye başladı. Doktorların verdiği ilaçları kullanmaya başladım. İyileşir gibi oluyor ama her seferinde artarak devam ediyordu. Uzun süre bu sıkıntıları çektim. Hastalığımın ayakların tabanında olmasından dolayı yürümekte ve üzerine basmakta oldukça ıstıraplı günler yaşadım. Yaşadığım acı nedeniyle günlük ihtiyaçlarımı bile karşılarken zorlanıyordum. Son umut olarak Edremit’te Memik Dede isimli aktarı tavsiye ettiler. Son bir umut olarak verilen bitkiyi kullandım ve her gün kendimi daha iyi hissetmeye başladım. Zamanla ayaklarımdaki yara iyileşti ve ben acı çekmeden, rahatlıkla ayaklarımın üzerinde yürüyebiliyordum. Yaklaşık 8 ay gibi bir süre sonunda tamamen iyileştim. Suat İlikçioğlu’ndan Allah razı olsun” dedi.
Memik Dede Organik Ürünler İşletmecisi Suat İlikçioğlu da, ofise tavsiye ile gelen teyzeye bitkisel karışımlar kullanmasını önerdiklerini belirterek şöyle konuştu: "Şu an aldığı tıbbi ilaçları ile beraber, destekleyici tedavi olarak kullanabileceğini, herhangi bir yan tesiri olmayacağını izah ettik. Cilt hastalıklarında, sedef, mantar, egzama gibi rahatsızlıklarda, derideki lezyonların şiddetini belirleyebilmek için özel bir solüsyon geliştirdik. Bunu hasarlı cilde uyguladığımızda hastalığın vücudundaki etkisini daha net görebilmekteyiz. Böyle bir yöntem şu ana kadar kullanılmış değil. Bunu uygulayarak hasarlı deride çok daha hızlı ve etkili bir iyileşme yakaladık. Kendisi zaten yıllardır ilaç kullandığını, sonuç alamadığı için artık kullanmak istemediğini ve bizim hazırladığımız bitkisel tertipleri kullanmak istediğini söyledi. Yaklaşık 8 aylık bir uygulama dönemi sonucunda sağlıklı ayaklara kavuştuğunu gözlemledik. Kendisi kadar biz de sevindik ve yürürken acı yaşamadığına şahit olunca mutlu olduk.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) Sedef Hastası Kadının Yürüme Sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN