Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayvalık’ta “Gece Pazarı”nda Sadece El Emeği Ürünler Satılacak

Giriş Tarihi: 9.7.2015 18:28 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 07:34
Ayvalık’ta “Gece Pazarı”nda Sadece El Emeği Ürünler Satılacak
Ayvalık Belediyesi tarafından oluşturulan ve ilçede yaz sezonunda düzenli olarak kurulan “Ayvalık Gece Pazarı” için kuralar çekildi. Gece pazarında tezgah açacaklar kura numaralarını kendileri çekti.
her yıl Talatpaşa Caddesinde kurulan “Ayvalık Gece Pazarı’ nın bu sezon Talatpaşa’ da sınırlı sayıda tezgah açılmasına izin verilerek Barbaros Caddesine dönerek devam edecek olan “Ayvalık Gece Pazarı” 11 Temmuz Cumartesi günü saat 16.00’da açılacak.
64 tezgahın bulunacağı “Gece Pazarı”nda bu sene sadece kadınların kendi ürettikleri el sanatları ve el emeği ürünleri satılacak.
Talatpaşa Caddesinden başlayıp Barbaros Caddesinde devam edecek olan el ürünleri gece pazarının kura çekimi sırasında Ayvalık Belediyesi Meclis Üyesi Dilek Saraçoğlu’da hazır bulundu.
Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Bu sezon kurulacak olan gece pazarında sadece kadınlarımızın kendi ürettikleri ürünlerin satılmasına izin vereceğiz. Çin’den getirilen oyuncak ve parfüm türü sanayi ürünlerinin satışına müsaade etmeyeceğiz. Bu sayede gece pazarımızda tezgah açanlar yapacakları satışla aile bütçelerine ekonomik yönden katkı sağlayacaklar” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayvalık’ta “Gece Pazarı”nda Sadece El Emeği Ürünler Satılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN