Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahipleri Tarafından Teslim Alınmayan Motosikletler MKE’ye Gitti

Giriş Tarihi: 14.7.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Sahipleri Tarafından Teslim Alınmayan Motosikletler MKE’ye Gitti
’in Ayvalık ilçesinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği tarafından yapılan denetlemelerde trafikten men edilen yada ruhsat eksiklikleri nedeniyle Ayvalık Yediemin Deposu’na gönderilen motosikletler, sahipleri tarafından teslim alınmayınca kayıttan düşülerek hurdaya çıkarıldı.
Hurdaya çıkan motosikletler ise kamuoyunda ‘jilet yapımı’ olarak nitelendirilen Makine Kimya Endüstrisi Kurumu’na ait dev hurda çözeltme tesislerinde geri dönüşüme gönderildi.
Ayvalık Yediemin Deposu Alper Ayerden muhabirimize yaptığı açıklamada, sahipleri tarafından teslim alınmayan yüzlerce motosikletin yıllardır tüm uyarılarına rağmen Yediemin deposunda yağmur ve çamurda çürüdüğünü kaydederek, “Bunun sonucunda da İlçe Trafik Denetleme Büro Amirliği tarafından trafikte men edilen ve vergi kayıtlarının düşürüldüğü bu motosikletler bugün geri dönüşüme gönderildi. Biz aylarca gerek yerel gazetelerde gerekse internet üzerinden Yediemin depomuzda motosikleti bulunan motosiklet sahiplerine çağrıda bulunduk. Gelip motosikletlerini teslim almalarını istedik. Ama hiç kimse gelip motosikletini almadı. Bunun üzerine de yasal bekleme süresi dolan motosikletleri bugün gerekli yazışmaların ardından devletimiz bünyesindeki Makine Kimya Endüstrisi’ne göndermek zorunda kaldık” dedi.
Kendilerine ait oto kurtarıcı ile trafikten men edilen motosikletleri hiçbir ücret almadan Yediemin deposuna götürdüklerini ve burada da aylarca yer işgal etmesine rağmen hiç kimseden tek kuruş ücret talep etmediklerini belirten Ayerden, “Ancak bu güne kadar çok az sayıda motosikleti sahiplerine teslim ettik ve bunun karşılığında da yasaların bize tanıdığı çerçeve içerisinde makul rakamlar tahsil ettik” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahipleri Tarafından Teslim Alınmayan Motosikletler MKE’ye Gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN