Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ustaoğlu: " Bir Dünya Şehri Olacak"

Giriş Tarihi: 23.2.2015 17:08
Ustaoğlu: Bartın Bir Dünya Şehri Olacak
Lobin Uluslararası Danışmanlık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Tüketici Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Fahri Ustaoğlu, AK Parti Milletvekili aday adaylığını açıkladı. Aday adaylığını açıkladıktan sonra hızla seçim çalışmalarına aşlayan Ustaoğlu, “Bartın bir dünya şehri olacak” dedi.
Geniş vizyonu ve ileri görüşlülüğüyle dikkat çeken Ustaoğlu, 1988 yılında yayına soktuğu Tüketici Dergisiyle, Türkiye’deki tüketici hareketi ve bilinçlenmesini başlattı. Yıllardır yurtiçi ve yurtdışında tüketicinin korunması, bilinçlenmesi için uluslar arası toplantılara ev sahipliği yapmış, dünyanın birçok ülkesini ziyaret ederek o ülkenin liderleriyle tanışma fırsatı buldu.
Edindiği bu 30 yıllık tecrübesini, yurt içindeki ve yurt dışındaki çevresini ve bilgi birikimini şimdi doğup büyüdüğü Bartın için sonuna kadar kullanmaya hazır olduğunu belirten Ustaoğlu, “Bartın’ın kalkındığını, büyüdüğünü, geliştiğini görmek en çok beni mutlu eder. Bartın dünya şehirleriyle yarışacak” dedi.
BARTINLI SEÇMENLER DE USTAOĞLU’NU İSTİYOR
AK Parti Genel Merkezi’nin Ustaoğlu’nun seçilmesi için desteklerini esirgemedikleri bilinirken, şimdiye kadar yapılan halk oylamalarında Fahri Ustaoğlu açık ara önde çıkıyor.
Bartın’ın köklü ailelerinden gelen Fahri Ustaoğlu’nun halk tarafından sevilmesi ve istenmesi de gözlerden kaçmıyor. Teşkilat toplantısında denk gelen seçmenler “Bartın’ın Ustaoğlu’na ihtiyacı var, inşallah vekilimiz olur” dedi.
FAHRİ USTAOĞLU KİMDİR?
1961 Bartın Ulus doğumlu. Okula Kumluca İlkokulunda başlayan Ustaoğlu, Çayırhan ilköğretim okulunu bitirerek Çayırhan ortaokulu bitirdi. Beypazarı lisesinde eğitim hayatına devam etti. Gazi üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler fakültesinden mezun oldu. 1980 yılında Tarım Bakanlığı Zirai Mücadele İlaç ve Aletleri Araştırma Enstitüsü’nde memur olarak çalıştı. 1986 yılında gazeteciliğe başladı. Türkiye gazetesi başta olmak üzere çeşitli gazete ve dergilerde yöneticilik yaptı. 1988 yılında rahmetli Adnan Kahveci’nin enformasyon desteğiyle Tüketici Dergisini yayınlayarak Türkiye’deki tüketici hareketini başlatmış oldu. Radyo ve televizyon programları hazırladı. Sanayi ve ticaret bakanlığı, TSE ve çeşitli sivil toplum örgütlerinden ödüller aldı.
Yurtiçi ve yurtdışında Tüketicinin korunması, bilinçlenmesi için uluslararası toplantılara ev sahipliği yapmaktadır. Bu toplantılar vesilesiyle dünyanın birçok ülkesini ziyaret ederek o ülkelerin liderleriyle tanışma fırsatı bulup Türkiye’ye davet etmiştir. Lobicilik faaliyetlerine Uluslararası Diplomatlar Birliğinde devam etmektedir. Evli ve 5 çocuk babasıdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ustaoğlu: "Bartın Bir Dünya Şehri Olacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN