Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halkevi’nden Çamurlu Su Tepkisi

Giriş Tarihi: 23.3.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 13:21
Bartın Halkevi’nden Çamurlu Su Tepkisi
Halkevi Şube Başkanı Sedat Bora, Dünya Su Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, Bartın’da musluklardan çamurlu su aktığını belirterek, Bartın Belediyesi ve resmi kurumları görevlerini yapmaya davet etti.
Halkevi Bartın Şube Başkanı Sedat Bora, musluklardan çamurlu su aktığını belirterek, Bartın Belediyesi ve diğer resmi kurumlara tepki gösterdi.
Bora, Dünya Su Günü nedeniyle yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "Bilindiği gibi yıllardır Bartın çamurlu su kullanmakta. İçme suyu olarak kavşak suyu kullanılmaktadır. Günün belirli saatlerinde mahallelerde akan sudan Bartın halkı içme suyunu tedarik etmektedir. Dolduramayanlar marketlerden içme suyunu almaktadır. Ancak musluklarımızdan akan su çamurlu ve hijyenik değildir. Peki, içme suyunu kavşak suyundan ya da marketlerde satılan sulardan tedarik etmemiz yeterli mi görülüyor acaba? Çamaşırlarımızı, ellerimizi, vücudumuzu, bulaşıklarımızı ve her şeyimizi musluklardan akan bu çamurlu suyla yıkamaktayız. Dolayısıyla hiç bir şeyimiz hijyenik değil. Bartın’ da artan çocuk ishallerinin hastalıkların ve kanserlerin bir sonucu da bu çamurlu ve kirli su olduğunu düşünmekteyiz. Bundan dolayı sorumlu kurumlar olarak Bartın Belediyesi, Bartın Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Çevre Şehircilik Müdürlüğünü görevini tam olarak yapmaya davet ediyor acilen arıtma tesisinin tam kapasite ile çalıştırılmasını ve yeniden gözden geçirilerek temiz sağlıklı su konusunda gerekli kontrolleri yapmalarını istiyoruz. Aksi takdirde doğabilecek hastalıkların ve mağduriyetlerin sorumlusu olacaklarını hatırlatıyoruz. Temiz su hakkı için halkımızı ve tüm siyasi partileri oda temsilciliklerini ve duyarlı kuruluşları suyumuza sahip çıkmaya davet ediyoruz”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bartın Halkevi’nden Çamurlu Su Tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN