Yardım Tır’ı Yola Çıkıyor

Giriş Tarihi: 3.4.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Yardım Tır’ı Yola Çıkıyor
halkından toplanan yardımlar Suriye’ye ulaştırılacak.
Bartın İHH tarafından organize edilen ‘Suriye Acil Yardım’ kampanyası kapsamında Bartın’dan toplanan un, kuru gıda, halı, kilim, yatak, yorgan ve battaniyeden oluşan TIR 5 Nisan Pazar günü yola çıkacak. 05 Nisan Pazar günü saat 16;00’ya kadar Bartın Valilik önünde bekletilecek TIR’a vatandaşlar yardımları teslim edebilecekler. Aynı gün saat 16:00’da basın açıklaması ve dualarla uğurlanacak olan TIR, İHH Vakfının Hatay Reyhanlı’daki koordinasyon merkezine teslim edilecek.
Bartın İHH Başkanı Selami Ünsal, 2011 yılının Mart ayından bu yana hem Suriye içerisinde yerinden edilen hem de komşu ülkelere sığınan Suriyeli mültecilerin barınma, beslenme, sağlık, gıda gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için faaliyetler yürüttüklerini belirterek, “Mazlum Suriye halkına teslim edilmek üzere un, kuru gıda, halı, kilim, yatak, yorgan ve battaniyeden oluşan ihtiyaç malzememizi bu Pazar saat 16.00’da Bartın valiliği önünden basın açıklaması ve dualarla yolcu edeceğiz. Hayırsever vatandaşlarımız Pazar günü sabah saatlerinden itibaren valilik önünde bekleteceğimiz araca un, kuru gıda, halı, kilim, yatak, yorgan ve battaniyeden getirebilirler” dedi.
İHH İnsani Yardım Vakfı hem Türkiye tarafındaki kamplarda hem de Suriye içerisinde zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Suriyelilere yardımları ulaştırmaya devam ediyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yardım Tır’ı Yola Çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN