Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tunç: "’a 40 Fabrika Getireceğiz"

Giriş Tarihi: 5.5.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 10:05
Tunç: Bartın’a 40 Fabrika Getireceğiz
AK Parti Milletvekili Adayları Yılmaz Tunç ve Mustafa Yelkenci ve AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav ile birlikte Bartın TSO yönetimini ziyaret etti.
Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır, Meclis Başkanı Halil Çelen ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil Balık, Yönetim Kurulu Üyesi Nejat Vural ile Genel Sekreter Vekili Mustafa Soyal tarafından karşılanan ak parti heyeti karşılıklı görüş alışverişlerinde bulundular.
Seçim maratonunun Bartın’a yakışır bir şekilde devam etmesi dileğinde bulunan Bartın TSO Başkanı Cihat Çakır ziyarette ki adaylara seçimlerin ilimiz için hayırlı olmasını temennisinde bulundu. 2 dönemdir AK Parti Bartın Milletvekili olarak Ankara’da Bartın’ı temsil eden Yılmaz Tunç ile önemli işlere imza attıklarını vurgulayan Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Çakır, AK Parti Bartın Milletvekili Adayı Mustafa Yelkenci’nin de iş adamı ve sanayici kimliği ile siyasetin içerisinde yer aldığını ifade ederken her iki adaya da başarılar diledi.
Milletvekili Tunç ise konuşmasında Bartın’ın AK Parti döneminde büyümeye devam ettiğini söylerken; “TSO ile güzel ilişkiler içerisinde olduk. Bartın’a neler yapabiliriz? Düşüncesinde çalışmalarımızı sürdürdük. TSO ile sürekli istişare halinde olduk ve bundan da Bartın kazandı” dedi.
Milletvekili Tunç,”Bartın büyümesini sürdüren bir il. Yakın gelecekte öğrenci sayımız 30 bin olacak. Üniversite sanayi işbirliğiyle birlikte oluşacak projelerde Bartın’ın önünü açacak. Bartın yıllarca göç vermiş bir il. Artık göç durdu. Teşvik yasasından dolayı Bartın’ı tercih eden yatırımcılarımız oldu” dedi.
Tunç, “OSB’de yeni bir bölge yapımına başladık. Sanayi Bakanlığımızdan onayları çıktı. Parselasyon ve imar çalışmaları devam ediyor. Daha sonra ki süreçte sanayicilerimize hazır hale getireceğiz. Yeni 40 fabrika gelmesi planlanıyor ve bu 40 fabrika Bartın’a ilave 20-30 Bin nüfus gelmesi demek. Üniversitemizde göz önünde bulundurulduğunda dört yıl sonra 100 Bin üzeri bir nüfusa sahip olacağız. Sanayinin gelişmesi için lojistik konusu da büyük önem taşımakta. Bu konuda da AK Parti hükumeti olarak Bartın’da ki çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.
Yılmaz Tunç, Bartın Organize Sanayi Bölgesinin genişletilmesi ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirterek, kazanılacak ilave alanın mevcut Organize Sanayi Bölgesinden daha büyük olduğunu, 1100 dönümlük yeni Organize Sanayi alanında 600 dönümü aşkın kapalı alan oluşturulacağını ve yeni oluşacak parsellere 40 yeni fabrika getireceklerini söyledi.
Bartın’ın sanayide teşvik kapsamına alınmasından sonra Bartın Organize Sanayi Bölgesinde bulunan parsellerin tamamının sanayiciye tahsis edildiğini belirten Milletvekili Tunç, artan talebi karşılayabilmek için Organize Sanayi Bölgesinin genişletme çalışmalarını başlattıklarını bu kapsamda Gökırmak Islah ve taşkın koruma çalışmalarının yapıldığını, mera vasfından çıkarılmanın ardından, tapu-kadastro ve imar planı çalışmalarının ardından, yeni OSB’de oluşacak parsellerin sanayicilere tahsis edileceğini açıkladı.
Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cihat Çakır’ı ise, ziyaretten ötürü ve Yılmaz Tunç ve Mustafa Yelkenci’ye teşekkür ederek, seçim çalışmalarında başarılar diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tunç: "Bartın’a 40 Fabrika Getireceğiz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN