Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orman Bölge Müdürü’nden ’da İnceleme Gezisi

Giriş Tarihi: 7.7.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 09:50
Orman Bölge Müdürü’nden Bartın’da İnceleme Gezisi
Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, ’da incelemelerde bulundu.
Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel, 2014 yılında proje çalışmalarına başlanan ve 2015 yılında uygulamaya konan Bartın Orman İşletme Müdürlüğü Kozcağız Mikrohavza Proje sahalarında beraberindeki heyetle birlikte incelemelerde bulundu. İncelemede Bölge Müdür Yardımcısı Ahmet Ünver, Silvikültür Şube Müdürü Mikail Deniz, Bartın İşletme Müdürü Selahattin Yanık, İşletme Müdür Yardımcısı Mustafa Dağdeviren ve Bartın ATM, Kozcağız, Günye, Hasankadı ve Arıt İşletme Şefleri de hazır bulundu.
İnceleme gezisinde mikrohavza proje sahaları incelendi, Bartın İşletme Müdürlüğü Kozcağız, Hasankadı ve Arıt İşletme Şefliklerinde yapılan silvikültür faaliyetleri kapsamında, gençleştirme ve bakım uygulama sahaları gezildi. Kayın gençleştirme ormanlarında hazırlama kesimi ile ilk aralama bakım uygulama sahasında üretim işçileri ile beraber uygulamalı tatbikatında yapıldığı incelemenin ardından konuşan Beşel “projenin amacına uygun olarak, havza içerisinde yaşayan Akağaç, Akçamescit, Aşağıdere, Avgölü, Eskihamidiye, Eyüpoğlu, Mamak, Özbaşı, Yeğenli, Sütlüce, Şar ve Sofular köylerinin yaşam standartlarını daha da iyileştireceğini söyledi.
Doğal kaynakların yönetimini sürdürülebilir hale getirmek ana prensibi ile Bartın Kozcağız Beldesinde 11 bin 563,5 hektar alana sahip proje uygulamasında yöreye Silvikültürel, Rehabilitasyon, Erozyon Kontrolü, Mera Islahı ve Orköy Faaliyetleri sonucu 2 milyon TL. yatırım yapılacağını da kaydeden Beşel, uygulamalarda işlerin tekniği ve takvimi üzerinde önemle durulması gerektiğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orman Bölge Müdürü’nden Bartın’da İnceleme Gezisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN