’da Madencilerin İş Bırakma Eylemi Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 8.7.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
’ın Amasra ilçesinde bulunan iki özel maden şirketinde, maden işçileri tarafından başlatılan iş bırakma eylemi devam ediyor.
Bartın’da iki özel maden ocağında 310 maden işçisi, önceki gün iş bırakma eylemi başlatmıştı. Eylemdeki madencilere destek devam ediyor. Üçüncü gününe giren eyleme destek vermek için Tarlaağzı kuyusuna gelen Bartın ve Amasra Eğitim-Sen, KESK ve Birleşik Haziran Hareketi işçilerin eylem çadırını ziyaret etti.
“MADENCİLERİN HAKLARI VERİLMEZSE SAYIMIZ BİNLERCE KİŞİ OLACAK”
Grup adına konuşan Recai Çakır, “Çift asgari ücret uygulamasına uymayan şirket yetkililerinin kanun tanımaz tutumları karşısında başlattığınız hak arama mücadelesinde, bugün de yarında yanınızdayız. Sizlere destek olmak adına buraya gelen arkadaşlarımızın sayısı şirketin tutumunu değiştirmemesi durumunda, haklarınızı vermemesi durumunda katlanarak artacak, binlerce kişi bu kapının önünde toplanarak haykıracaktır” dedi.
“GEREKİRSE ÖLÜM ORUCU TUTACAĞIZ”
Daha sonra işçi temsilcileri de açıklama yaptı. İşçi temsilcileri yaptığı açıklamada, “Kanunen hakkımız olan çift asgari ücret ve sosyal haklarımızı verinceye kadar buradayız. Sanmasınlar işçi yorulacak, bıkacak, eylem sona erecek. Gerekirse ölüm orucu tutacağız” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bartın’da Madencilerin İş Bırakma Eylemi Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN