Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Buzağı Destekleme Başvuruları Başladı

Giriş Tarihi: 8.10.2015 15:29 Güncelleme Tarihi: 8.10.2015 16:15
Buzağı Destekleme Başvuruları Başladı
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdülsettar Bayram, 2015 üretim yılı içinde suni tohumlamadan doğan buzağılar için destekleme başvurularının başladığını bildirdi.
Bartın Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Hayvansal desteklemelerden olan buzağı desteklemesinden faydalanmanın ön şartı destek başvuruları 2 Ekim’de başladı. Kayıt yapabilmeleri için üreticilerin, istenilen belgelerle birlikte 31 Aralık 2015 tarihine kadar bağlı bulundukları il, ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuruda bulunmaları gerekiyor" denildi.
2015 yılı içerisinde suni tohumlamadan doğan buzağıların desteklemesinden çiftçilerin mutlaka yararlanması gerektiğine işaret eden Bartın Gıda, Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürü Abdülsettar Bayram, "Çiftçilerimiz gecikmeye mahal vermemelidirler. Tarımsal desteklemeler çiftçinin can simididir. Başvuruların zamanında yapılmasını gerekir. 2015 suni tohumlamadan doğan buzağı destekleme müracaatı başladı. 31 Aralık 2015 tarihinde sona erecek suni tohumlamadan buzağısı doğan üreticilerin mutlaka başvuru yaptırmaları gerekmektedir. Geçtiğimiz yıllarda çiftçimizin başvuruda bulunmamaları nedeniyle bazı mağduriyetler yaşanmıştı. Benzer durumun tekrar yaşanmaması ve çiftçilerimizin ödemelerini gününde alabilmeleri için başvurularını son güne bırakmamalarını rica ediyorum" dedi.
2 Ekim’den itibaren başlayan başvuruların 31 Aralık 2015’de sona ereceği bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Buzağı Destekleme Başvuruları Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN