Badep’e Katılan Babalar Sertifikalarını Aldı

Giriş Tarihi: 19.2.2015 11:18
Badep’e Katılan Babalar Sertifikalarını Aldı
Baba Destek Programı (BADEP) eğitimine katılan lı babalara, sertifikaları düzenlenen törenle verildi.
Atatürk Ortaokulu konferans salonunda düzenlenen sertifika törenine, Vali Yardımcısı Şener Çağlar, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Milli Eğitim Müdür yardımcıları, şube müdürü, öğretmenler ve BADEP’e katılan veliler ile aileleri katıldı. Tören bir dakikalık saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı’nın ardından, BADEP eğitmeni Ümit Dursun’un slayt gösterisi eşliğinde, BADEP ile ilgili bilgi vermesiyle devam etti. Yapılan bilgilendirme sunumun ardından program, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik’in konuşmasıyla devam etti.
Vali Yardımcısı Şener Çağlar, eksiksiz bir eğitim için, eğitime velileri de katmanın gerektiğine inandığını söyledi. Çağlar, "Sosyal iletişimi önemsiyorum, bu çocuk ile baba arasındaki bağı güçlendirme açısından önemli. Son zamanlarda okullarımızı gezerken, fiziki olarak çok güzel şeyler yapıldığını görüyorum, ama bir şeylerinde eksik olduğunu fark ediyorum. Eğitime velileri de katmak gerektiğine, bir veli olarak inanıyorum. Baba ile çocuk arasında dinleme ve anlama olayını, doğru bir şekilde gerçekleştirmek için, eğitimin çok faydalı olacağına inanıyorum. Baba destek programına, emeği geçen idareci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyor, bu anlamlı eğitime katılım gösteren, siz değerli velileri kutluyorum" dedi.
Günümüzde toplumda yaşanan şiddetin aslında iletişimin kaza geçirmiş hali olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik ise, "Bir çocuk güvenilir ve dikkatli bir babayla karşılaştığında, kendini güvende hissediyor ve alamet kavrama duygusu gelişiyor. Bir çocuk güçlü ve itici bir babayla karşılaştığında korku ve endişe duygusu yaşar, çocukta sağlıklı bir kişilik yapılanması olmaz. Bu nedenle babanın çocuğun gelişiminde ve yetişmesinde çok önemli bir rolü vardır. Bir çocuğun babadan öğrendiği, vücut dili kullanımını da unutmamalıyız, günümüzde erkeklik gücünün düzensiz kullanımının, sayısız örnekleriyle karşılaşmaktayız, ciddi problemlere neden olan, o tür davranışlar nedeniyle, eğitim önem kazanıyor. Baba destek programına katılma cesaretinizden dolayı sizi kutluyorum, eğitimde ve programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından, BADEP’i başarıyla bitiren babalara sertifikaları verildi.
Program yapılan ikram ile sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Badep’e Katılan Babalar Sertifikalarını Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN