Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müebbet Hapis Cezası Alan Nişanlısını Bekliyor

Giriş Tarihi: 12.3.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:30
Müebbet Hapis Cezası Alan Nişanlısını Bekliyor
’ın Hasankeyf ilçesinde yaşayan Mukaddes Özdemir, 15 yıl önce düğününe bir hafta kala tutuklanan ve ömür boyu hapse mahkum edilen nişanlısı Mehmet Selim Özdemir’in yolunu gözlüyor.
Hasankeyf’te 2000 yılında evlenme hazırlığı yaptığı nişanlısı Mehmet Selim Özdemir’in Hizbullah davasından cinayetler işlediği gerekçesiyle mahkemece ömür boyu hapse mahkum edilmesi Mukaddes Özdemir’in (32) aşkını engelleyemedi. Özdemir, düğününe bir hafta kala nişanlısının işlemediği bir suçtan dolayı tutuklandığını ardından 8 yıl süren yargılama sonucunda müebbet hapis cezasına çarptırıldığını savundu.
Yaşadıkları nedeniyle büyük sıkıntı çektiklerini dile getiren Özdemir, "Nişanlım bana ayrılma teklifinde bulundu. Ancak ayrılma teklifini kabul etmedim. Ömür boyu da sürse beklemeye devam edeceğim. Masum olduğunu bilmeseydim bir gün bile beklemezdim. Beklediğim için de pişman değilim" ifadelerini kullandı.
Mehmet Selim Özdemir’i ziyaret için Erzurum’a gittiğini dile getiren Özdemir, cezaevinde görüşmek için resmi nikah kıydıklarını söyledi.
Özdemir, "Nişanlım 4 yıl Erzurum’da kaldı. Kendisinin isteği dışında Erzurum’a sevk edilmişti. Bazen hava ve yol şartlarından dolayı aylarca görüşe gidemiyorduk. Ayda bir gittiğimiz görüşlerde de uzun ve zahmetli bir yolculuk sonunda sadece 40 dakika süren görüşmeye izin verilirdi. Zor günler geçirdik. Çok şükür işte bir haftadır tekrar Diyarbakır’a geldi. Nişanlımın yeniden yargılanmasını istiyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müebbet Hapis Cezası Alan Nişanlısını Bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN