TÜBİTAK Kafilesi Van’a Uğurlandı

Giriş Tarihi: 30.3.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
Batman TÜBİTAK Kafilesi Van’a Uğurlandı
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ortaöğretim öğrencileri arası proje yarışmasına katılacak olan kafilesi, Van’a uğurlandı.
TÜBİTAK Van bölge finaline katılacak Batman kafilesini, öğretmenevi önünden, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, okul idarecileri öğretmenler ve öğrencilerin aileleri uğurladı.
Burada konuşan Çelik, "Sevgili gençler sizinle gurur duyuyoruz, TÜBİTAK Van bölge finalinde size başarılar diliyorum. Büyük bir camianın, 170 bin öğrencinin temsilcileri olarak yola çıkıyorsunuz. Milli Eğitim olarak, size en iyi eğitimi ve imkanları sunma çabamız, sizden aldığımız enerji ile artarak devam ediyor. Batman olarak bu yıl Türkiye birincisi olduğumuz, 4006 projelerinin ardından, TÜBİTAK robot yarışmalarını ilimizde yapmak istiyoruz. Ayrıca geçen hafta yapılan üniversite sınavında, Türkiye geneli ilk 2000 öğrenci arasında, 7 öğrencimizin yer alması bir başka mutluluğumuz. Kafile olarak kutlu bir yolculuğa çıkıyorsunuz, güzel sonuçlarla döneceğinize inanıyorum. Sonuç ne olursa olsun, kazanan siz ve Batman olacak, önemli olan bu sürecin içinde yer almak. Size başarılar diyorum, selametle gidin ve dönün" dedi.
Çelik, konuşmasının ardından öğrenci kafilesiyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
Batman, TÜBİTAK ortaöğretim öğrencileri arası proje yarışmasında, bu yıl 23 proje ile Van’la birlikte en çok proje sergileyecek il oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batman TÜBİTAK Kafilesi Van’a Uğurlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN