Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çok Dilli Koro 6 Dilde Şarkı Söyledi

Giriş Tarihi: 4.5.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 15:43
Çok Dilli Koro 6 Dilde Şarkı Söyledi
’da, öğretmenlerin oluşturduğu çok dilli koro, düzenledikleri konserlerle, 6 dilde şarkı seslendirdi. Büyük beğeni toplayan konserde, tüm dillerin özgürce yaşamaları gerektiği vurgulandı.
Batman Eğitim-Sen Şubesi, öğretmenlerden oluşturduğu çok dilli korosu konser düzenledi. Batman Sanat Tiyatrosu’nda düzenlenen konserlere çok sayıda davetli katıldı. Ücretsiz düzenlenen konserlerde 6 dilde şarkılar seslendirildi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Eğitim-Sen yöneticisi Zuhal Damar, "Eğitim-öğretimde yaşanan sıkıntıların eğitim emekçilerin üzerinde oluşturduğu negatif enerjiyi üzerlerinden atmak ve yıllardır Mezopotamya topraklarında yaşayan halkların geçmişten günümüze aktardıkları ezgilerle ölümsüzleştirmek için çok dilli korosu olarak bir çalışma yürüttük. Hoşgörü ortamında Kardeşçe bir arada yaşamanın ne kadar önemli olduğunu Kardeşçe yaşamanın her zamankinden daha çok elzem olduğu bu dönemde çok dilli koromuzla Batman’da yaşayan bütün müzikseverlere müzik dinletisi gerçekleştirdik. Batman Eğitim sen çok dilli korosu olarak 6 dilde toplam 12 ezgi seslendirildi" dedi.
Tüm dilleri yaşatmak ve gündemde tutmak için mücadelelerinden ödün vermeyeceklerini belirten Eğitim-Sen Batman Şube Eşbaşkanı Aziz Turay ise, bütün dil ve kültürlerden güç aldıklarını ve etkinliklerinin devam edeceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çok Dilli Koro 6 Dilde Şarkı Söyledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN