Umut-der Nisan Ayı Faaliyet Raporunu Açıkladı

Giriş Tarihi: 5.5.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 5.5.2015 14:47
Batman Umut-der Nisan Ayı Faaliyet Raporunu Açıkladı
Umut Kervanı Yardım Platformu’na üye olan Umut-Der Gıda Bankası, Nisan ayı içerisinde ayni ve nakdi yardımlarıyla çok sayıda muhtaç ve fakir aileleri sevindirdi.
Umut Kervanı Yardım Platformu’na üye olan Batman Muhtaçlar İle Dayanışma Derneği Umut-Der Gıda Bankası, faaliyet raporunu kamuoyuna açıkladı. Her ay yüzlerce aileye yardımda bulunan Umut-Der Gıda Bankası, Nisan ayı içerisinde de 343 muhtaç ve fakir ailenin yüzünü güldürdü.
Konu ile ilgili açıklama yapan Umut-Der Gıda Bankası Genel Sekreteri M. Nurullah Günaydın, "Malumunuz mübarek 3 aylara girmiş bulunmaktayız. Fakir ve muhtaçlar umudu bu mübarek aylarda olduğundan dolayı dernek olarak yardım çalışmalarına hız verdik. Hayırseverlerin bağışlamış olduğu ayni ve nakdi yardımları derneğimizde 1. ve 2. derecede kayıtlı olan muhtaç ve fakir 343 aileye Nisan ayı içerisinde yardımda bulunduk. Mayıs ayında da yardımlarımız devam edecektir" dedi.
Düzenli bir şekilde yaptıkları yardımların her geçen ay artarak devam ettiğini kaydeden Günaydın, "Nisan ayı içerisinde, 179 aileye gıda, 89 aileye nakdi, 75 aileye kırmızı et ve battaniye yardımında bulunuldu. Yaptığımız yardımlarla fakir ve muhtaçların hayır dualarını almak bizi işimize sımsıkı sarılmamıza vesile oluyor. Derneğimize yardım almak için başvuran ailelerin durumlarını araştırmak için tespit komisyonumuzca yapılan ev ziyaretleri devam ediyor. Tespitler neticesinde fakir aile sayısı gün geçtikçe artıyor. Onun için hayırseverlerin bu konuda daha da hassas olmalarını istiyoruz. Her geçen gün derneğimize başvuru sayısı oldukça yükseliyor. Şuan itibariyle 11 bin üzerinde kayıtlı aile başvurusu var" diye konuştu.
Hayırseverlerden istekte bulunan Günaydın, "Mübarek 3 aylardayız onun için yetim, fakir ve muhtaçları unutmayalım. bu aylarda fakirlere yardımda bulunmak isteyen hayırseverlere her türlü yardım etmeye hazırız. yeter ki bu fakirlerimize yardım edelim" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batman Umut-der Nisan Ayı Faaliyet Raporunu Açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN