Türkiye'nin en iyi haber sitesi

10 Bin Fidan Toprakla Buluşuyor

Giriş Tarihi: 25.3.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 20:32
10 Bin Fidan Toprakla Buluşuyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde 81 ilde başlatılan Bereket Ormanları projesi kapsamında Vali Yusuf Odabaş’ın eşi Songül Odabaş’ın başkanlığında, ’ta oluşturulacak sevgi Ormanı ile ilgili toplantı düzenlendi.
Toplantıya Vali Yusuf Odabaş’ın eşi Songül Odabaş’ın yanı sıra Garnizon Komutanı M.Nail Yiğit’in eşi, Belediye Başkanı Mete Memiş’in eşi, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Selçuk Coşkun’un eşi, Vali Yardımcısı Abdulhamit Karaca’nın eşi, Vali Yardımcısı Ali Gökay’ın eşi, Belediye Encümen Üyesi Filiz Öztürk ve Belediye Encümen Üyesi Şahin Kızılaslan’ın eşi, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak’ın eşi, SYD Vakfı Müdürü Fatime Öztürk Ayık, Kadınlar Derneği Başkanı Leyla Karabulut, Kızılay Bayburt Şube Başkan Yardımcısı Günay Göktürk ve Ağaçlandırma Şefliği temsilcisi Yaşar Arısoy katıldı.
Toplantıda bir konuşma yapan Vali Yusuf Odabaş’ın eşi Songül Odabaş; “Burada asıl amaç gençlerimize ve çocuklarımıza ağaç ve orman sevgisini aşılamaktır. Şahsen ben bir fidan veya bir çiçek diktiğim zaman çok mutlu oluyorum. Çocuklarımızın da o mutluluğu tatmaları gerekiyor. Gönül Elçileri projesi altında olduğu için adını da Gönül Elçileri Sevgi Ormanı koyuyoruz. Proje her yıl tekrarlanacak ve her yıl bir başka orman oluşturulacaktır. Küçük yaştaki çocuklarımızı bu gibi şeylerde eğiterek gelecekte onlara havadar, oksijeni bol bir Türkiye bırakacağız. Böylelikle gelecek nesillerimizin zinde zihinli nesiller olmasını sağlamış olacağız.” Diyerek toplantıya katılanlara katılımlarından ve katkılarından dolayı teşekkür etti.
"Gönül Elçileri Projesi" çerçevesinde hayata geçirilen proje ile 26 Mart 2015 tarihinde Aslan dağı Vilayet ormanı içerisinde 50 dönümlük bir alanda 10 bin fidanın toprakla buluşması hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
10 Bin Fidan Toprakla Buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN