Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milletvekili Özbek, Polis Teşkilatının 170’inci Kuruluş Yıl Dönümü Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Giriş Tarihi: 6.4.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:36
Milletvekili Bünyamin Özbek, Polis Teşkilatının170’uncu kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, “Ülkemizin dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, Milletimizin huzur ve güvenliğini sağlayan Türk Polis Teşkilatı’nın 170. kuruluş yıldönümünü ve içinde bulunduğumuz ’Polis Haftası’nı kutluyorum. Türk Polis Teşkilatı’nın 170. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Çağdaş bir devlet olmanın en önemli gereklerinden birisi insan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılması ve hukukun üstünlüğü prensibinin sosyal ve siyasal alanda egemen kılınmasıdır.” Dedi.
Çağdaş bir devlet için yaşamsal öneme sahip bu temel ilkelerimizin uygulamaya geçirilmesinde Türk Polis Teşkilatının çok önemli bir rolü belirten Özbek, “Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisimiz, görevini her zaman fedakârca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır. Ülkemizin geleceği açısından çok önemli olan huzur ve sükûnun demokratik kurallar içerisinde sağlanmasını, hür ve serbest ortamın sürdürülmesini temin etmek polisimizin görevleri arasındadır.
Unutulmamalıdır ki, demokrasinin yaşaması diğer özgürlüklerin yanında ancak toplumda huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla mümkündür. Demokrasisi ve ekonomisi güçlü bir Türkiye’de Emniyet Teşkilatımız da güçlü olacaktır. Böyle bir değerlendirme ülkemize, insanımıza büyük katkılar sağlayacağı gibi; devletimizin tüm kurumlarına polis Teşkilatımıza ve polisimize saygının ve güvenin artmasına da sebep olacaktır.
Polis Haftası’nı bu duygu ve düşüncelerle kutluyor, bu vesileyle, görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, görevleri başındaki tüm polislerimize ve değerli ailelerine selam ve saygılarımla birlikte başarı dileklerimi iletiyorum." Diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milletvekili Özbek, Polis Teşkilatının 170’inci Kuruluş Yıl Dönümü Dolayısıyla Mesaj Yayımladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN