Belediyesi’nden Ramazan Denetimi

Giriş Tarihi: 16.6.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 11:55
Bayburt Belediyesi’nden Ramazan Denetimi
Belediyesi Zabıta ekipleri, Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte denetimlerini sıklaştırdı.
Ramazan ayına sayılı günler kala kontrollerini sıklaştıran Zabıta personeli, fırınlarda ve gıda üretimi yapan işletmelerde gramaj ve hijyen denetimi yaptı.
Özellikle gıda tüketimine yönelik üretim yapan işyerlerinde çalışanların temizliği, imalathane ve satış yerlerinin temiz olup olmadığı, istenilen şartlara uyulup uyulmadığı, kullanılan malzemelerin son kullanma tarihinin geçip geçmediği yolunda kontroller yapan zabıta ekipleri, kontrol esnasında eksikliği tespit edilen işletmelere ceza keserek, var olan bu eksikliklerini gidermeleri konusunda işletme sahiplerine uyarılarda bulundu.
Denetimler hakkında bir değerlendirme yapan Belediye Zabıta Müdürü Cavit Türk, “Ramazan ayının gelmesiyle birlikte fırınlar ve imalathanelerde kontrollerimizi sıklaştırdık. Gıda üretimi yapan işletmelerde imalathane ve çalışanların temizliği, gramaj ile üretilen ürünlerin sağlığa uyumluluk koşulları gibi konularda kontrollerimizi periyodik olarak yürütüyoruz. Halkımızın rahat ve güvenli tüketim hakkına riayet edilmesi için denetimlerimize devam edeceğiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayburt Belediyesi’nden Ramazan Denetimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN