Başkan Kaymak’tan Srebrenitsa Soykırımı Açıklaması

Giriş Tarihi: 13.7.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 17:13
Başkan Kaymak’tan Srebrenitsa Soykırımı Açıklaması
Ak Parti Gençlik Kolları İl Başkanı İbrahim Kaymak Srebrenitsa Soykırımı’nın 20’nci yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yayımladı.
Başkan Kaymak yayımladığı mesajda Müslümanlara yapılan zulümleri görmezden gelen Avrupa ve soykırım destekçisi devletlerin bu ve benzer katliamlara hep sessiz kaldığını ifade ederek şunları kaydetti;
“Bugün Srebrenitsa Soykırımı’nın 20’nci yıldönümü. 1995 yılında Bosna’da yaşanan ve 8 bini aşkın Müslüman’ın erkek kadın, çocuk yaşlı demeden Sırp güçlerince öldürüldüğü katliamın yıldönümü için Srebrenitsa’da ölenlere Allahtan rahmet diliyorum. Bosna, yakın tarihte Müslüman kıyımına ve direnişine açık bir örnektir.
Srebrenitsa bugün medeniyet diye baktığımız Avrupa’nın, devletlerimizi emanet ettiğimiz Birleşmiş Milletlerin, fırsatını bulduğunda insanlığa neler yapılabileceğine dair en büyük örnektir. Srebrenitsa katliamı II.Dünya Savaşı’dan bu yana Avrupa’da gerçekleşmiş en büyük toplu insan kıyımı olması ve Avrupa’daki hukuksal olarak ilk kez belgelenmiş soykırım olması açısından da önem taşır”
“BOSNA SAVAŞI, BOŞNAK HALKIYLA TÜRK HALKINI BİRBİRİNE YAKINLAŞTIRMIŞTIR…”
Başkan İbrahim Kaymak, açıklamasında Türk Halkı ile Boşnak halkının bir elmanın iki yarısı olduğunu ifade ederek, iki milletin tek bir yürekte bir olduğunu anımsattı. Kaymak, “Bu toprakların yetiştirdiği Bilge Cumhurbaşkanı Aliya İzzet Begoviç’i rahmetle yad etmek boynumuzun borcudur. Çünkü o, savaş ahlakını dikkate alarak onursuz bir zafere, onurlu bir yenilgiyi tercih edeceğini ifade etmiştir. Bosna Savaşı’nın geride bıraktığı ve insanlığa umut olabilecek güzel şeyler olduğunu da belirtmek gerekir. O da, asırlarca birlikte yaşadığımız Boşnak halkı ve Türk halkını birbirine yakınlaştırarak, adeta bir milletin parçaları haline getirmiş olmasıdır.
Ey batı,ey zalim devletler dünya beşten büyüktür diye haykırmaya ve mazlumların yanında olduğumuzu zalimlerin karşısında olduğumuzu bir kez daha açıkça ifade ediyoruz ve son olarak tüm zalimlere Ayeti kerime ile "Bismillahirrahmanirrahim ; Zalimler Yenileceksiniz Cehenneme sürüleceksiniz" diyoruz.” Diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Kaymak’tan Srebrenitsa Soykırımı Açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN