Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ganire Paşayeva’nın Temasları

Giriş Tarihi: 23.7.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 23.7.2015 12:47
Ganire Paşayeva’nın Bayburt Temasları
SOCAR Türkiye Başkanı Kenan Yavuz’un davetlisi olarak ’ta bulunan, Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva, temaslarına Bayburt Üniversitesi, Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası, Bayburt Belediyesi ve Bayburt Valiliği’ni ziyaret ederek başladı.
Beraberinde Kenan Yavuz ve Azerbaycandan gelen heyetle Vali Odabaş’ı ziyaret eden Paşayeva, Bayburt’un Azerbaycan’dan bir kent ile "kardeş şehir" olmasını gündeme getirdi. Ziyaretlerde heyetler birbirlerine çeşitli hediyeler sundu. Ziyaretlerini tamamlayan heyet, kalan ziyaretleri tamamlamak üzere ayrıldı.
Bayburt Üniversitesi ziyaretinde, Bayburt’ta öğrenim gören Azerbaycanlı öğrenciler ile özel ilgilenen Milletvekili Paşeyeva, Azerbaycan ve Türkiye üniversiteleri arasında işbirliğinin daha da üst seviyelere çıkarılması için özel çalışma yapılması gerektiğinin altını çizdi. Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun ise Azerbaycan’da tanıtım ofisi açmak için girişimlere başladıklarını açıkladı.
Karabağ Parkı ve Azerbaycan Caddesi teklifi Bayburt Belediyesi ziyaretinde, Başkan Mete Memiş’e Bayburt’a Karabağ Parkı ve Azerbaycan Caddesi teklifinde bulunan Paşeyeva, "kardeşliğimizi pekiştirelim" dedi. Teklifi olumlu karşılayan Başkan Memiş, her iki teklifi de değerlendireceklerini söyledi.
Kenan Yavuz; Karabağ Parkı’nın yapılma kararı alınması halinde, çevre düzenlemesini üstleneceğinin sözünü verdi
Ziyaretlerde heyetler birbirlerine çeşitli hediyeler sundu. SOCAR Türkiye Başkanı Kenan Yavuz’un eşlik ettiği heyet, daha sonra ise Dede Korkut türbesini ziyaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ganire Paşayeva’nın Bayburt Temasları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN