Türkiye'nin en iyi haber sitesi

belirtileri nelerdir? Neden olur, tedavisi nasıl yapılır?

Bebekler yeterince sıvı alamadığı durumlarda kabızlık sıkıntısı çekebilirler. Bunun yanında bebeklerde kabızlığa alsiyum ve B12 vitamini yüksekliği ile potasyum azlığı da neden olabilmektedir. Peki nedenleri nelerdir? nasıl ortaya çıkmaktadır? İşte bebeklerde kabızlık belirtileri...

Giriş Tarihi: 9.12.2019 09:48 Güncelleme Tarihi: 13.12.2019 11:09 ABONE OL
Bebeklerde kabızlık belirtileri nelerdir? Neden olur, tedavisi nasıl yapılır?

Özellikle bir yaşından küçük bebeklerde yaygın olarak görülen kabızlığın birden çok sebebi bulunmaktadır. Tedavi edilmediğinde kronikleşerek şiddetli karın ağrısı ile sık sık idrar yolu enfeksiyonlarına neden olabilen bu rahatsızlık, bazen biraz zamana ihtiyacı olan bir düzensizlikten de olabilmektedir.

BEBEKLERDE KABIZLIK NEDENLERİ VE BELİRTİLERİ

Bebeklerin genellikle yeterince sıvı alamamalardan kaynaklanan kabızlığa anatomik bozukluklar, endokrin hastalıklar, mide-barsak sistemi hastalıkları, sinir sistemi bozuklukları, yetersiz ve dengesiz beslenme, bağ dokusu hastalıkları, inek sütü alerjisi, kalsiyum ve B12 vitamini yüksekliği ile potasyum azlığı da neden olabilmektedir.

BEBEKLERDE KABIZLIK TEDAVİSİ

Gıda alerjisi veya zehirlenmesi gibi hastalıkların işareti de olabilen ve daha ciddi durumlardaysa metabolizma bozukluğunun veya doğuştan gelen bir hastalığın belirtisi olarak da kendini gösterebilen kabızlık bu yüzden ciddiye alınması gereken bir rahatsızlıktır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bebeklerde kabızlık belirtileri nelerdir? Neden olur, tedavisi nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN