Bu çocuğunuz için verimli geçsin!

Giriş Tarihi: 1.7.2019 16:31 Güncelleme Tarihi: 1.7.2019 17:54
Bu yaz tatili çocuğunuz için verimli geçsin!

En uzun tatil olması bakımından da çocukların dört gözle bekledikleri tatildir, . Eğitim ve öğrenime ara verilmesi demek, tüm tatilin bomboş geçirileceği anlamına gelmemelidir. Tatil; çocuklar için tamamen serbestlik ve sorumluluktan uzak bir anlam ifade ettiğinde, etkili ve verimli olmaz. Enerji toplamak, dinlenmek, gezmek, eğlenmek vb. için olduğu kadar; öğrenme, bilgilenme, tazelenme ve yenilenme zamanıdır yaz tatili.Yaz tatili minikler için nasıl verimli geçebilir? Tatil yaparken çocuklara aynı zamanda bir şeyler öğretmek mümkün mü? ve Ergen Psikolojisi Uzmanı Kln. Psk. Emel Güler, anlattı.

TATİL PLANINDA BU AKTİVİTELERE YER VEREBİLİRSİNİZ

* Çocuğun bilgi ve görgüsünü arttırmaya yönelik faaliyetler; kitap okuma, yabancı dil öğrenme gibi okul dışında öğrenmeye katkı sağlayan, bilgi arttırmaya yönelik planlar…

* Dinlenme ve eğlenmeye yönelik faaliyetler; fiziksel ve psikolojik yönden rahatlatıcı, zihinsel yorgunluğun giderilmesine yönelik oyunlar, seyahat, spor, müzik, resim, sinema, tiyatro gibi aktiviteler…

* Hayata hazırlamaya yönelik ve ekonomik katkı sağlayıcı uğraşlar; tarla, bahçe işleriyle uğraşma, aile büyüğüne ait işlerde destek olma, el işleri gibi turistik eşyaların yapımı vs.

* Çevreyle etkileşim sağlayan faaliyetler; yardımlaşma ve dayanışmanın olduğu sosyal sorumluluk projeleri, dernekler ve gönüllü çalışmalara katılma vs.

* Beceri kazanmaya yönelik faaliyetler; becerilerin gelişimine katlı sağlayan tüm el işi, tamir ve mutfak uğraşları bu kategoride örnek verilebilir.

Tüm bu etkinlikler çocukların hayata katılmalarında, kendi ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerinde önemli bir adımdır.İleride seçilecek meslekler konusunda da, doğru kararlar alınmasına yardımcı olur.

ARKADAŞINA GÖNDER
Bu yaz tatili çocuğunuz için verimli geçsin!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN