Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’te "İstiklal Marşımızı En Güzel Şekilde Okuma" Yarışması

Giriş Tarihi: 10.3.2015 17:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Bilecik’te İstiklal Marşımızı En Güzel Şekilde Okuma Yarışması
Belediyesi tarafından İstiklal Marşının kabulünün 94. yıl dönümü münasebetiyle "İstiklal Marşımızı En Güzel Şekilde Okuma" yarışması yapıldı.
Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen yarışmada, ilkokul ve ortaokul düzeyindeki 24 öğrenci, İstiklal Marşı’nı en güzel ve duygulu bir şekilde ifade etmeye çalıştı. Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İsmail Cihan, yaptığı açılış konuşmasında, Bilecik Belediyesi tarafından her yıl başarılı ve faydalı bir yarışma gerçekleştirdiklerini belirterek, bundan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın 10 yıldır düzenlenen yarışmaya büyük önem verdiğini dile getiren Cihan, "Başkanımızın bir başka programı olduğu için kendileri aramızda değil. Ancak bu yarışmada dereceye girecek öğrencilerimize 20 Mart’ta düzenleyeceğimiz Serdar Tuncer ile "Çanakkale Kalbe Düşünce" adlı programda ödülleri verilecek. Belediye Başkanımız Selim Yağcı, Usta Sunucu ve Şair Serdar Tuncer ile Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim üyesi Ahmet Şimşirgil hocamızın da katılacağı programda başarılı arkadaşlarımızı ödüllerini vereceğiz” dedi.
Milli Eğitim Şube Müdürü Erdoğan Kaba ise, Bilecik Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen programdan dolayı onur ve gurur duyduklarını belirtti. Gerçekleştirilen yarışma ile İstiklal Marşı ve bu kültürün gelecek nesillere başarıyla aktarılmış olduğunu dile getiren Kaba, "Gerçekten son derece başarılı ve faydalı bir etkinlik. Bu anlamda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu yarışma dolayısıyla bütün okullarımızda başta müdürlerimiz, olmak üzere, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve ailelerimiz büyük bir çaba gösteriyor, büyük emek harcıyorlar. İşte bizler bu şekilde çalışarak, geleceğin Türkiye’sini oluşturacağız. Ben bu güzel etkinlikte emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum" diye konuştu.
Cahit İşlek, Resul Beyaztaş, Mihriye Gündüz Özbek, Cemile Şentürk ve Metin Kirez’den oluşan jüri üyelerinin birinciyi seçmekte zorlandığı yarışmada, öğrenciler güzel performanslar sergiledi. Konuşmaların ardından ilkokul düzeyinde, TOKİ İlkokulu Öğrencisi Cemile Beyza Gültekin 1’inci, Kozabirlik İlkokulu’nda Yeşim Zehra Hızlı 2’nci, Özel Bilecik Şehir Koleji’nden Afranur Akay ise 3’üncü oldu. Yarışmanın ortaokul düzeyinde ise, İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Gülce Şen 1’inci, Ertuğrulgazi Ortaokulu öğrencisi Beyza Dönmez 2’nci, Özel Sevgi Çiceği İlkokulu öğrencisi Ayşe Kamer Aytekin de 3’üncü oldu.
Yarışmada dereceye giren tüm öğrencilere Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın birer hediyesi verilirken, daha sonra 20 Mart’ta düzenlenecek olan Serdar Tuncer ile "Çanakkale Kalbe Düşünce" adlı programda dereceye girenlere ödülleri verilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilecik’te "İstiklal Marşımızı En Güzel Şekilde Okuma" Yarışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN