Şeyh Edebali Türbesi Ziyaretçi Akınına Uğruyor

Giriş Tarihi: 10.3.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Şeyh Edebali Türbesi Ziyaretçi Akınına Uğruyor
Havaların ısınmasını fırsat bilerek Şeyh Edebali Türbesini ziyaret eden vatandaşlar, bol bol dualar edip fatihalar okuyarak ünlü Türk büyüğünü rahmetle yad ediyorlar.
Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nün restorasyonu sonrası tekrar ziyarete açılan Osmanlı Devletinin kuruluşunun mimarı sayılan Şeyh Edebali Türbesi ziyaretçi akınına uğrayarak adeta dolup taşıyor. Gerek ve ilçelerinden ve gerekse çevre illerden gelen vatandaşlar türbeyi ziyaret ettikten sonra bahçesinde piknik yapıyor. Türbenin çevresinde uzun araç kuyrukları oluşturan vatandaşlar, türbe esnafı da hayli memnun ediyor. Çarşı iznine çıkan askerler de türbeyi ziyaret ettikten sonra bahçesinde oturarak günün yorgunluğunu atıyor.
Rize doğumlu acemi askerliğini Bilecik’de yapmakta olan Muhammed Emin Dalkıran, çarşı iznini değerlendirmek için türbeye ziyaret ettiğini belirterek, "Osmanlı Devletinin manevi kurucusu Şeyh Edebali Hazretlerinin türbesini ziyaret ederek dua ettim. Edebali, mutasavvıf olmasının yanı sıra Osmanlı Devletinin ilk kadısı ve müftüsü olduğunu biliyorum. Burada birçok tarihi camilerin restorasyonu yapılmış. Bu tarihi eserleri de görmenin mutluluğunu yaşadım. Burada manevi havanın hazzıyla huzur buldum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şeyh Edebali Türbesi Ziyaretçi Akınına Uğruyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN