Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozüyük TSO Lojistik Köy İçin Bastırıyor

Giriş Tarihi: 18.3.2015 11:18 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 11:37
Bozüyük TSO Lojistik Köy İçin Bastırıyor
’in Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Bozüyük Lojistik Köy Projesinin tekrar başlatılması ve bir an önce tamamlanması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Bozüyük TSO Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent, şu an kamulaştırma sorunları sebebi ile durmuş olan Bozüyük Lojistik Köy yatırımı hakkında TCDD Genel Müdürlüğü Yük Dairesi Başkanlığı’na bir rapor iletti. Buğra Levent, TCDD Yük Dairesi Başkanlığına iletilen raporunda adı geçen projenin bölge için ne denli önemli olduğunu bu konuda oda olarak yapılan çalışma ve girişimleri detayları ile anlattı. Başkan Buğra Levent, raporunda, “Bozüyük, büyük üretim kapasitesine sahip bir sanayi kenti durumundadır. Mevcut durumda ağırlıklı olarak seramik hammadde ve mamul ürünleri başta olmak üzere, klima, şofben, termosifon yüksek gerilim kabloları, sünger, alçı blok, muhtelif makine parçaları, iplik, yumurta, balık gibi ürünler yurt içi ve yurt dışı pazarlara ilçemizden iletilmektedir.
Kentimizde faaliyet gösteren firmalarımızda üretilen ve ihracata konu olan ürünler ile halen 2013 yılında Gümrük ve Ticaret Bakanlığına sunduğumuz raporda da belirtildiği üzere 450 milyon dolarlık bir ihracat potansiyeline sahip bulunmaktayız. Genel müdürlüğünüz tarafından projelendirilen ve ilçemizde uygulamaya başlanan Bozüyük Lojistik Köy (merkez) projesi maalesef 2014 yılı ortalarında proje tesis alanında yaşanan kamulaştırma ve yer sahiplerinin itirazları sonucunda durdurulmak zorunda kalınmıştır. Konu o günden bu yana çeşitli platformlarda dile getirilmiş ve şahsım tarafından gerek yazılı gerekse de sözlü olarak çözüm üretilmesi için muhtelif girişimlerde bulunulmuştur Özellikle seramik sektörü başta olmak üzere anılan ürünlerin imalatı sırasında hammadde sevkiyatları ve yine mamul ürünlerin özellikle yurt dışı piyasalara hızla ve ekonomik şekilde ulaştırılmasında demiryolu taşımacılığı bölgemizde faaliyet gösteren başta büyük ölçekli firmalar olmak üzere tüm imalatçı firmalarımıza çok büyük zaman, nakliye, maliyet avantajı sağlayacaktır. Buradan hareketle bölgemiz ekonomisinin canlandırılması ve firmalarımıza nakliye, zaman ve büyük oranda lojistik maliyet avantajı sağlayacak olan Bozüyük lojistik köy projesinin kamulaştırma çalışmalarının hızla sonuçlandırılması ve bir an önce hayata geçirilebilmesi için gereği bilgilerinize sunulur” diye belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozüyük TSO Lojistik Köy İçin Bastırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN