Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yakalan Sansar Tedavinin Ardından Doğaya Bırakıldı

Giriş Tarihi: 24.3.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 11:59
Yakalan Sansar Tedavinin Ardından Doğaya Bırakıldı
Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bir evin bahçesinde yakalanan sansar, tedavisinin ardından doğaya bırakıldı.
Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Nedret Avcı, konu hakkında yaptığı açıklamada, vatandaşların talebi doğrultusunda evlerin bahçelerinde bulunan yabani hayvanların ekipler tarafından yakalanarak, gerekli tedavi işlemlerinin ardından doğaya salındığını belirtti. Bilecik Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü olarak şu ana kadar yılan, sansar, sincap gibi yabani hayvanların yanı sıra sokak aralarında bulunan arılarla ilgili vatandaşlardan gelen talepleri yerine getirdiklerini belirten Avcı, şunları söyledi:
’’İlimiz Aşağıköy Mahallesi’ndeki bir evin bahçesinde yakaladığımız sansarı, Bilecik Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon ve Tedavi Merkezi’mizde gerekli tedavi işlemlerinden geçirdikten sonra, asıl yaşam yerleri olan doğaya bıraktık. Şu ana kadar bu türden birçok çalışma yaptık. Çalışmamız kapsamında vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılamanın yanı sıra hayvanların doğal ortamlarda yaşamlarını sürdürmelerini sağlıyoruz. Vatandaşlarımız, buna ilişkin taleplerini bildirmeleri halinde onlara bu konuda yardımcı olabiliriz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yakalan Sansar Tedavinin Ardından Doğaya Bırakıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN