’te "Bereket Ormanı"na 600 Fidan Dikimi Yapıldı

Giriş Tarihi: 26.3.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Bilecik’te Bereket Ormanına 600 Fidan Dikimi Yapıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde 81 ilde yürütülen "Gönül Elçileri Projesi" kapsamında, ’te oluşturulan "Bereket Ormanı"na yaklaşık 600 fidan dikildi.
Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir’in eşi Münevver Nayir, Bilecik-Bozüyük karayolu kenarındaki fidan dikim alanında düzenlenen ve 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç’un eşi Nesrin Koç, Belediye Başkanı Selim Yağcı’nın eşi Fatma Yağcı, Vali Yardımcıları Hıdır Kahveci ve Halil İbrahim Acır ile çok sayıda davetlinin katıldığı programda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde eş zamanlı olarak 81 ilde bereket ormanlarına fidan dikiminin yapıldığını söyledi. Orman İşletme Müdürlüğünün hazırlamış olduğu 15 dönümlük alana yaklaşık 600 fidanın dikileceğini bildiren Nayir, "Cumhurbaşkanlığımız, Orman ve Su İşleri Bakanlığımız ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığımız işbirliğinde "Gönül Elçileri Projesi" çerçevesinde hayata geçirilen bereket ormanları ile orman alanlarının genişletilmesi, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakılması, çocuklara ve gençlere ağaç sevgisinin kazandırılması hedeflenmektedir" dedi.
Konuşmanın ardından Nayir ve beraberindekiler, "Gönül Elçileri Projesi" kapsamında oluşturulan "Bereket Ormanı"na fidanları toprakla buluşturdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilecik’te "Bereket Ormanı"na 600 Fidan Dikimi Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN