Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Edebalispor Başkanı Tetik’ten İddialar

Giriş Tarihi: 1.4.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Bilecik Edebalispor Başkanı Tetik’ten İddialar
1. Amatör Lig’de mücadele eden ve düşme hattında bulunan Bilecik Edebalispor Başkanı Vahdeddin Tetik, disiplin kuruluna sevk edilmesi olayından sonra gözlemci hakkında çeşitli iddialarda bulundu.
Tetik, Salı günü Bilecik sentetik sahada saat 13:00’da Vezirhanspor maçına çıkacakları sırada takım antrenörü İsmail Kamalı’ya bir telefon geldiğini belirtti. Tetik, “Saat 13.00’de maçımız vardı. 12.50’de telefonla bizim İsmail hocamıza bir telefon geliyor Amatör Spor Kulübü Federasyonu (ASKF)’ndan. Telefonla "Karaköy’de oynanan Karaköyspor- Edebalispor maçında Vahdettin Tetik maçta bulunmadığından dolayı disiplin kuruluna verilmiştir” deniliyor. Dolayısıyla bu karar neticesinde Vezirhanspor maçına ben yönetici olarak çıkamadım. Diğer yönetici arkadaş da ben maçtayım diye maça gelmedi. Dolayısı ile yönetici olmadığı için imza atamadık ve maça çıkamadık. Tabii ki bu işler maça 10 dakika kala olmaz. Bir gün önce toplanılır. Bizim salı günü ertelenen maçımız olduğunu herkes biliyor, ASKF biliyor, hakem kurulu başkanı biliyor, herkes biliyor. 10 dakika kala haber verilmez. Biz maça tam çıkacağız, konsantre olmuşuz, Vezirhanspor hazır, biz hazırız 10 dakika kala haber gelince hepimiz şok olduk. O saatten sonra da bizim diğer sahaya giriş kartı olan arkadaşımızı nereden bulup getirelim, 10 dakika da getiremeyiz. Yanlış bir uygulama diye düşünüyorum bunu. Bir gün önceden haber verilmesi lazım, biz de ona göre çeki düzen verelim kendimize” dedi.
“EDEBALİSPOR YOK OLACAK”
Sezon başında bir maça çıkmadıklarını ve Vezihan maçına da çıkmamış gibi gösterilirse, emek verilmiş ve zamanında güçlüklerle kurulmuş Edebalispor’un yok olacağını belirten Tetik, “Vezirhan maçına da çıkmamış gibi gösterilirken prosedür gereği 2. Amatör Lig’e düşeceğiz. Yazık değil mi bunca insanların emeğine. Yazık bizlere de o kadar emek verdik. Bir sezonda iki maça çıkmayınca otomatik olarak 2. Amatör Lig’e düşüyoruz. Burada bir kasıt var. Ama kastın neden olduğunu bilemeyeceğim. Daha önceden yazılı olarak veya Bilecik küçük telefonda etse kabul ama 1 gün önceden verilir bu tür haberler. Cezanın sonucu belli sadece disiplin kurluna verildiğimi öğrendik, disiplin kuruluna verilmişim ama ceza belli değil ortada net bir şey yok” dedi.
“GÖZLEMCİ İDARE EDERİM DEDİ ARKAMDAN CEZA GELDİ”
Geçtiğimiz Pazar günü Karaköy’de oynanan maçın gözlemcisin Sedat Kara olduğunu belirten Tetik, “Ben gözlemciye açıkça ve net olarak dedim ki, ’Sedat hocam, ben imzayı atıp gitsem, değiştirme kartlarına da imzamı attım, Benim önemli bir düğünüm var, düğünüme gitmem lazım, beni idare ederseniz’ dedim, o da ’Olur idare ederiz’ dedi. Nitekim de ben 5-10 dakika durdum, imzaları da attım. Maç başlamıştı zaten. 10-15 dakika olmuştu. Çektim gittim. Gözlemci ’idare ederiz’ dedi, arkamdan disiplin kuruluna sevk edildiğim haberi geldi. Karaköyspor itiraz etmiş gibi şeyler duydum. Böyle bir anlaşmazlık mı diyeyim, kasıt mı diyeyim kimseye suç atmak istemiyorum, ama böyle bir durum yaşandı” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilecik Edebalispor Başkanı Tetik’ten İddialar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN