Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Yağcı, Marmara Belediyeler Birliği Encümen Üyeliğine Tekrar Seçildi

Giriş Tarihi: 8.4.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 8.4.2015 15:56
Başkan Yağcı, Marmara Belediyeler Birliği Encümen Üyeliğine Tekrar Seçildi
Marmara Belediyeler Birliğinin (MBB) 2015 yılı 1. Olağan Meclis Toplantısında gerçekleştirilen seçimde, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Birlik Encümen Üyeliğine tekrar seçildi.
Bolu Belediyesinin ev sahipliğinde yaptığı ve Abant’ta gerçekleştirilen Marmara Belediyeler Birliğinin 40. yılının ilk meclis toplantısında, Encümen, Denetim Komisyonu ve İhtisas Komisyon üyeleri gizli oylama ile yapılan seçimle belirlendi. Gerçekleştirilen seçimlere göre Marmara Belediyeler Birliği Encümen Üyeleri; Bursa Büyük şehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Balıkesir Büyük şehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Sakarya Büyük şehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Büyük çekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak’tan oluştu.
’’BİLECİK ARTIK BİRÇOK NOKTADA VE BİRÇOK KONUDA SÖZ SAHİBİ’’
Belediye Başkanı Selim Yağcı, gerçekleştirilen toplantı ve encümen üyeliğine tekrar seçilmesi ile ilgili yaptığı değerlendirmede, Bilecik’in birlik içinde önemli bir konumda olduğunu belirtti. Bilecik’in de diğer iller gibi alınan kararlarda söz sahibi olduğunu hatırlatan Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik’in artık birçok noktada ve birçok konuda söz sahibi olduğunu belirterek, şunları söyledi:
’’Şehrimiz kendi içinde büyüyüp geliştiği gibi, bölgesinde de söz sahibi bir ilimiz. Bilecik, birçok alandaki özellik ve değerleriyle Marmara Bölgesinin yeni parlayan bir yıldızı. Bilecik’in bu başarısı aynı zamanda birlik içerisinde de hissediliyor. Bizler de birliğin bir encümen üyesi olarak, şehrimiz ve bölgemiz adına alınan kararlarda söz sahibi oluyor ve şehrimizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz’’ ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Yağcı, Marmara Belediyeler Birliği Encümen Üyeliğine Tekrar Seçildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN